Fotot e një dasmë të hebrenjve ultra-ortodoksë

March 16, 2016 22:00

Fotot e një dasmë të hebrenjve ultra-ortodoksë

Mijëra njerëz mbushën rrugët dhe sallën e ceremonisë për të celebruar lidhjen në martesë mes stërnipit të Rabinit të dinastisë Tzanz Hasidic me stërmbesën e liderit fetar të dinastisë Toldos Avraham Yitchak Hasidic.

Dasma u zhvillua në qytetin Netanya.

Në sallë, një perde e madhe ndante dasmorët meshkuj nga ato femra.

Të gjithë ishin veshur me rroba të zeza.

Nusja hyri në sallë e kapur pas një fjongoje të gjatë.

Ajo ishte e mbuluar plotësisht me vello, ndërsa fustani ishte i mbushur me perla.

323E8AAB00000578-0-image-a-12_1458137857030 323E8D7E00000578-0-image-a-8_1458137847071 323E9C8300000578-0-image-a-3_1458137827074 323E9DEC00000578-0-image-a-14_1458137863486 323E9F9C00000578-0-image-a-6_1458137841640 323EA4E500000578-0-image-a-2_1458137820987 323EBF8A00000578-0-image-a-27_1458138494158 323EC70900000578-3495234-image-a-108_1458153524339 323EDB0B00000578-3495234-image-a-110_1458153532947

March 16, 2016 22:00
Komento

3 Komente

 1. ZZZZZZZZZZZZZ...... March 17, 10:25

  KU KA ORTODOKS ATY O INJORANT A THUA QE JANE RABIN…

  Reply to this comment
  • IK O PALL LEXO March 17, 13:27

   Ultraortodoks quhet cdo gje qe i respekton ritet fetare ne menyre strikte dhe fanatike. Mund te kete besimtar ultraortodoks hebrej, mysliman, te krishter etj etj. INJORANT

   Reply to this comment
 2. Alex"White" March 17, 13:30

  Ortodoks perdoret si term ekstremizmi fetar e jo per fene ortodokse. Ja pra, cifutet, keta qe predikojne globalizem e multietni per te tjeret, por qe per vehte ruajne rreptesisht parcelen e tyre rracore nga c”do nderhyrje e huaj. Prandaj kane emrin Mjeshtrat e Mashtrimit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*