Fotot e para zyrtare pas dasmës mbretërore

May 21, 2018 18:26

Fotot e para zyrtare pas dasmës mbretërore

Pallati Mbretëror ka publikuar fotot zyrtare të dasmës mbretërore të Princ Harry dhe Meghan Markle.

Fotografitë e ditës së tyre të madhe janë publikuar me mesazhin “Ndihemi me fat”, duke i falënderuar të gjithë për mesazhet e tyre.

“Duka dhe Dukesha e Sussex-it dëshirojnë t’i falënderojnë të gjithë që morën pjesë në festimin e dasmës së tyre të shtunën. Ata ndihen me fat që kanë mundur të ndajnë ditën e tyre të madhe me gjithë ata mysafirë në Windsor dhe të gjithë ata që e kanë shikuar dasmën përmes televizorit në gjithë Britaninë, Commonwealth dhe gjithë botën”, tha zëdhënësi i Pallatit Mbretëror.

Në një foto shfaqet çifti me mbretëreshën Elizabeth dhe princi bashkëshort, Philipp, Charles dhe bashkëshortja e tij Camilla, Doria Ragland (nëna e Meghan), princi William dhe kate Middletoon, princat e vegjël George e Charlotte dhe pjesëtarë të tjerë të mbretërisë.

Në një foto të dytë, bardhezi, shfaqet në plan të parë Harry e Meghan, të ulur në mënyrë romantike në një shkallë, me buqetën e luleve të parapëlqyera nga Diana.

Në foton e tretë, është çifti, si gjithnjë buzagaz, i rrethuar nga anëtarët e familjes mbretërore, bashkë-protagonistë të ceremonisë.

Fotot e çiftit u realizuan nga fotografi 42 vjeçar Alexi Lubomirski, mbrojtësi i fotografit Mario Testino, i cili ishte shumë i pëlqyer Princesha Diana.

a.s/dita

May 21, 2018 18:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim