FOTOT / Familja gjermane kërkon azil në Rusi

August 9, 2016 22:15

FOTOT / Familja gjermane kërkon azil në Rusi

Një familje gjermane udhëtoi për në Rusi për të kërkuar azil, duke thënë se vendlindja e tyre nuk është më e sigurt për shkak të refugjatëve, shkruan Daily Mail.

Carola Griesbach, 51 vjeçare dhe burri i saj Andre, 45 vjeçar, udhëtuan për 1.400 milje nga pjesa veriore e Gjermanisë për në Moskë për të ikur nga ‘diktatura gjermane’.

Dy vajzat e tyre, Dominique dhe Julia, së bashku me katër fëmijët e tyre gjithashtu udhëtuan me furgon.

 Familja ka lënë Gjermaninë për një numër arsyesh, duke përfshirë edhe atë se ishin të shqetësuar për numrin e refugjatëve që po hynte në vendin e tyre.

Ata janë vendosur në një hotel të vogël në periferi të kryeqytetit të Rusisë, duke kërkuar tek autoritetet përkatëse që të aprovojnë kërkesën e tyre për azil.

Por, Qeveria ruse e konsideron Gjermaninë vend ‘të sigurt’.

2

3

4

August 9, 2016 22:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin