FOTOT / Fleckenstein: Reforma në drejtësi do miratohet gjatë gjysmës së parë të vitit 2016

October 24, 2015 18:56

FOTOT / Fleckenstein: Reforma në drejtësi do miratohet gjatë gjysmës së parë të vitit 2016

Në përfundim të vizitës në Tiranë, eurodeputeti dhe njëkohësisht Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ka publikuar disa nga fotot që ka realizuar në Tiranë, ku përfshihen takime me politikanë, shoqëri civile apo dhe festa në një lokal në kryeqytet pas përfundimit të takimit të Konferencës së 11-të të Komisioneve Parlamentare të Integrimit Evropian të Shteteve pjesëmarrëse në Procesin e Stabilizim-Asociimit të Evropës Juglindore.

“Ja një përzgjedhje e fotografive nga vizitës sime të fundit në Tiranë si raportuesi i Parlamentit Evropian për Shqipërinë . Kam takuar përfaqësuesit e qeverisë , parlamentit dhe opozitës , si dhe studentë dhe studiues të rinj . Kam përshtypjen se shumë shpejt do të ketë një konsensus që dekriminalizimi të ecë përpara . Dhe unë shpresoj se reforma shumë e rëndësishme gjyqësore do të miratohet gjatë gjysmës së parë të vitit 2016. Unë do të ndjek nga afër zhvillimet“, shkruan ai.

 

1545064_1177201138960222_521173105344416860_n

12036609_1177201025626900_5266142281380062189_n

1

12043022_1177200838960252_1013985677242668920_n

10403578_1177201282293541_1723289525131754805_n

12046851_1177201198960216_8720879085296571918_n

12033046_1177201272293542_3629404591184155086_n

October 24, 2015 18:56
Komento

2 Komente

 1. Kris 1 October 24, 23:09

  Besoj se fotografia e fundit eshte bere ne zyren e kryeministrit artist.

  Reply to this comment
  • toni October 25, 04:30

   Duhet te ndryshohet patjeter Kodi Zgjedhor dhe te vendoset sistemi mazhoritar i Zgjedhjeve ne Shqiperi. Demokracia ne shqiperi eshte shkaterruar qe nga viti 2008 me ndryshimin e Kodit Zgjedhor qe i jep miundesine cdo plakushi qe te jete ne parlament e votuan apo nuk e votuan populli. dhe etu pergjegjesi kryesor eshte Edi rama dhe sali berisha. Nese nuk ndryshohet kodi Zgjedhor nuk ka demokraci ne shqiperi dhe gjykatat do te jene gjithmone te korruptuara se do te jene te detyruar dhe te lidhura dhe do te jene te detyruar qe tju sherbejne te njejtave figura Politikanesh te cilet keta te fundit do te ikin nga politika vetem kur te mos kene takat te ngrihen nga vendi.
   Kjo eshte llogaria. Te votohet nga Populli shqipetar vetem per partite politike qe kerkojne dhe premtojne ndryshimin e kodit Zgjedhor kjo eshte nyja gardiane qe zgjidh ceshtjen e demokracise dhe te korrupsionit ne Gjykatat e prokurorine shqipetare dhe per rrjedhoje dhe do te sjelle dhe ndryshimin e gjendjes ekonomike dhe shoqerore per cdo shqipetar.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*