FOTOT/ Fshatrat më përrallorë të botës

May 3, 2016 11:06

FOTOT/ Fshatrat më përrallorë të botës

Këto fotografi janë aq të bukura, sa që vendet e shfaqura në to është vështirë të besohet se janë të vërteta.

Këto fshatra duken sikur të jenë nxjerrë nga përrallat.

Listën e kryeson fshati i renditur si fshati më i bukur në botë – Hallstatt, Austri (foto kryesore) – që ka një pamje të mrekullueshme para lumit që reflekton si pasqyrë.

Prej kështjellës bavareze që është inspiruar nga Walt Disney e deri tek një fshat sharmant në Angli, këto janë destinacionet që të mahnitin me pamjet.

keshtjella-neuschwanste-gjermani_1462217439-8764746

krime-ukraine_1462217403-8441066

ishujt-faore_1462217413-6680518

manarola-itali_1462217499-986950

rothenburg-gjermani_1462217481-7107718

shirakawa-japoni_1462217452-7026680

 

 

May 3, 2016 11:06
Komento

2 Komente

 1. intelektuali May 3, 15:32

  Shume te bukura jane por se ku jane perveç fotografise se pare qe eshte ne Austri te tjerat si quhen dhe ku jane.Nje informim me i plote duhej dhene .

  Reply to this comment
 2. enter"" May 3, 16:20

  Ju jeni copy/paste I artikujve te Temes apo e kunderta?
  Ne treg mundohuni te jeni te vecante. Ska kuptim dy gazeta publikojne te njejtat lajme.

  Se keni kuptu konkurencen ju akoma…jeni ala te ura…dmth me pak fjale jeni nje hic…patetike…dhe aspak te dobishem…gazete leshi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin