FOTOT / Gjashtë vetë protestojnë kundër projektit të sheshit “Skënderbej”

September 10, 2016 12:38

FOTOT / Gjashtë vetë protestojnë kundër projektit të sheshit “Skënderbej”

Disa përfaqësues të forcave të vogla politike aleate me Partinë Demokatike, të kryesuar nga Sazan Guri, dolën të protestojnë sot kundër projektit të transformimit të Sheshit “Skëndrbej”.

Skema duket e njohur: fillimisht protestat nisin me persona të kamufluar si ambientalistë sharlatane, e mandej vijon duke u politizuar dersa ne skene hyn Partia Demokratike, njësoj si në rastin e këndit të lodrave në Parkun e Liqenit.

Por, përveç faktit se ata që dolën sot në shesh ishin jo më shumë se 5-6 vete, ajo që duhet theksuar është se, ndërsa herën e parë këta persona e justifikuan protestën e tyre në emër të mbrojtjes së pemëve, kësaj herë protesta e tyre duket e pakuptimtë po të kihet parasysh se projekti i transformimit të sheshit “Skënderbej” parashikon që të mbjellë të paktën 5 mijë pemë dhe shkurre të ndryshme nga të gjitha trojet shqiptare, duke e kthyer atë në një minikopesht botanik.

pro-she5 pro-she2 pro-she1 pro-she

September 10, 2016 12:38
Komento

1 Koment

  1. Emigranti September 10, 16:08

    Gjate periudhes kater vjecare kur krytar bashkie ishte Basha nuk te kemi pare zSazan te ndermirje nga keto nisma .Duhet te dish qe po del nje njeri i semure,mos u bej pengese kur njerzit punojne,perkundrazi duhet pergezuar Erion Velia me gjithe stafin e tij per kete pune madhore qe po bejne per Tiranen tone te dashur.Ju Sazan do te benit mire si shqipetar qe Erionin dhe stafine tij te behet shembull pozitiv per gjithe bashkite e vendit .Si element i zjarrte i pd mire qe nuk ndihmon por mos pengo,Tirana dhe cdo vend i Shqiperise eshte i te gjithe shqipetareve .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*