FOTOT / Gjëra që vetëm “dembelët” dinë t’i bëjnë

August 5, 2017 21:49

FOTOT / Gjëra që vetëm “dembelët” dinë t’i bëjnë

Vetëm për të fituar edhe disa minuta shtesë, disa njerëz janë të gatshëm të ‘shpikin’ gjëra interesante.

S’mund të punosh shtrirë në dysheme, thoshin njerëzit…

Çfarë the? T’ia heq tiketën dhe ta laj?

Kur vajza të thotë ta shtysh , por ti je një dembel i madh.

Dembelizmi i vërtetë është të gjesh zgjidhje për çdo problem…

Kur je ‘trendy’, por dembel…

Kur mbetet vetëm një pjatë e larë

Kur nuk ka pjata të lara


Nuk ka asnjë vend ku s’bën të bësh një sy gjumë

Kështu e argëtojnë veten përtacët: me shpikje të reja.

Të rrish kot në punë është gjithashtu art


Por sekreti i suksesit është i thjeshtë: vetëm përpiqu pak…

Thjeshtëzoje çdo punë që ke për të bërë…

Mu ka humbur telekomanda, por kam zgjidhje

Po, jam përtac. Nuk turpërohem aspak.

Të eci? Jo, është e tepërt për mua.


Kështu duket një shportë mbeturinash në një familje dembelash

Kështu do ta shëtis qenin në mëngjes


Ka zgjidhje elegante për çdo problem


Eh sa për të shikuar video në celular, kjo është zgjidhja ime


Ky njeri është një përtac hero

August 5, 2017 21:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*