FOTOT / Halimi braktis mbledhjen e Kuvendit për të dalë në studio televizive

March 2, 2016 21:03

FOTOT / Halimi braktis mbledhjen e Kuvendit për të dalë në studio televizive

Në një kohë që Kuvendi po diskuton një nga çështjet më të rëndësishme si ajo e dekriminalizimit, madje e thërritur me kërkesë të vetë PD-së, deputeti dhe juristi i Bashës, Eduard Halimi, braktisi papritur mbledhjen për t’u shfaqur në një studio televizive.

Kjo ka lënë të habitur mjaft prej deputetëve kur prisnin të debatonin me të për dekriminalizimin, ndërsa ai ishte duke dhënë opinione në një emision televiziv.

Madje, Halimi ishte i pari që filloi debatin e ashpër në mbledhjen e Këshillit, por që e braktisi.

DITA po sjell dhe disa foto nga intervista e tij në studion televizive, ku dallohet qartë edhe ora e emisionit që përkon me mbledhjen që zhvillohet dhe në Kuvend. Pyetja që lind është nëse e ka seriozisht PD me dekriminalizimin apo thjesht një betejë politike?!

0ec993fe-9e09-4b21-9295-0bd078cc46f1

 

 

 

March 2, 2016 21:03
Komento

3 Komente

 1. Beniku March 2, 22:44

  Popull! Ne duhet te kuptojme et’na mbushet mendja se me kalamanje si Halimi. Alejbeu, Strazimiri e shoke,apo me pianec ,si dhe me mendje medhenje si Paloka e Flamir kuksiani , vendi eshte i vdekur……..

  Reply to this comment
 2. Hani pak mos hani shume m.... March 3, 04:22

  Cfare mund te prisni nga nje fshatar prej fushes se Korces, nje ish brekgrisur qe ka vene para si nje zagar i SHQUP-it dhe bythelepires i Kriminelit Sali. Kur flet Halim HeQimi, ben perr perr perr, nuk i punojne te gjitha kandelet gjysmat i ka te lagura, cfare te beje kaqoli.

  Reply to this comment
 3. Jimi March 3, 13:51

  Qe P.D ja s”e ka serozisht kjo dihet, por une do te thoshja! A e ka seriozisht P.S ja?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*