FOTOT / Jamarbër Malltezi viziton kullën e Sali Berishës në Viçidol

October 27, 2017 17:48

FOTOT / Jamarbër Malltezi viziton kullën e Sali Berishës në Viçidol

Pas ceremonisë në Tropojë ku u vendos sot shtatorja e Azem Hajdarit, të afërmit e Sali Berishës kanë shfrytëzuar mundimin për të parë nga afër edhe kullën e ish-kryeministrit në Viçidol.

Ka qenë dhëndri i tij, Jamarbër Malltezi, i cili është edhe urbanist nga profesioni, që ka postuar në rrjetet sociale disa foto nga kulla në Viçidol.

Kulla ka 2 dhoma në katin e parë,  2 në katin e dyte dhe 2 katin e tretë, përfshi këtu korridoret dhe 3 banja. Përveç këtyre në pjesën e jashtme është ndërtuar edhe një mur rrethues prej gati 240 metrash,  i cili është mur dekorativ.

Punimet u ndoqën nga Shkëlzen Berisha, pasi babai i tij, ish Kryeministri Berisha nuk është marrë fare me punimet dhe nuk ka shkelur në vendlindje.

Për më tepër lexoni KETU

 

October 27, 2017 17:48
Komento

4 Komente

 1. E vrau natën e ngre përmendore ditën ! October 27, 18:27

  Në atë kullë është strehuar edhe
  O Jamarbër , O shkelzen ,O Sali ! -, o familje monstrash sperme beogradi qe i jeni ngjitur si shushunja ne qafe ketij vendi.Atë kullë e keni ndërtuar me para të vjedhura nga gjyku i shqiptëarve.
  Si guxon te zesh ne goje A.Hajdarin që e nxore në pritë e vrave , ti mor qelbesire qe ke vrare femije në gërdec dhe njerëz me 21 janar.
  Po mire te na i beni o monstra se nuk paska burra tropoja dhe ky vend qe te merren me ju !!!!!

  Reply to this comment
 2. KRYELAJMI SHQIPTAR October 27, 18:51

  KY DUHET TE ISHTE KRYELAJMI I GJITHE MEDIAS SHQIPTARE, LAJM HISTORIK.
  TURP KU JENI KATANDISUR?!!!!! NJE MENDER M… NA PASKA VIZITUAR NJE HALE, MUTI KA VAJTUR TEK HALEJA. HISTORIKE

  Reply to this comment
 3. Sali Zehere Kar-axhic October 27, 21:19

  Po dhoma ku ka jetuar Kar-axhic dhe eshte ngjizur Sheqerja (Zeherja), perse nuk e nxirrni ne foto?
  Prishja dhe ri-ndertimi i kulles eshte bere qe te fshihet cdo gjurme sperme serbe e pushtash qe kane punuar grate e kesaj kulle.

  Reply to this comment
 4. shqip October 27, 21:39

  Te shkosh vetem pak km larg vendlindjes , e te mos vesh ne shtepine ku ke lindur , diçka e rende eshte ne kete mes . Ky njeri para ça ditesh udhetonte jashte shtetit . Dhe deri ne shtepine e tij nuk shkon . Po ja , shkon dhendri . Ti shihe sa shpellare qe jane . Vene pllake perkujtimore per evente qe s’kane lidhje me Uçk . Ky mostra i quajti terroriste delegacionin qe vajti be Rambuje . Pale po kane bere kullen me tre banja . Qerrata ky dhendri . Si duket i ka shkuar mendja per turizem . Medemek Kulla ( guva ) , dikur pa banjo fare , tani paska tre te tilla . Po çudia eshte se aty nuk jeton njeri .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*