FOTOT/ Kalifi i ri, në krah të senatorit John McCain

August 13, 2014 08:57

FOTOT/ Kalifi i ri, në krah të senatorit John McCain

Ai është njeriu që udhëheq grupimin më te ëgër, ISIS, i cili kërkon krijimin e Kalifatit.

Por, Abu Bakr Al Baghdadi duket se nuk është një personazh i panjohur për perëndimin.

Mediat arabe kanë publikuar foto të tij në një takim me senatorin amerikan, John McCain.

Takimi thuhet se ka ndodhur në vitin 2013, kur perëndimi ishte duke ndihmuar militantët për luftën kudër Bashar Al Asad në Siri.

Dhe, McCain ka qenë një ndër zërat më të fuqishëm për ndërhyrjen e perëndimit.

Kjo shton edhe më shumë teoritë e konspiracionit, sipas të cilave, pas krijimit të ISIS qendron pikërisht SHBA.

Al Baghdadi fillimisht u raportua se ka lidhje me Mossad-in izraelit, ndërkohë që tashmë shfaqet edhe një foto e tij me McCain./b.l

August 13, 2014 08:57
Komento

12 Komente

 1. ALBANO August 13, 09:51

  more;;analfabeta ;;; amerikanet kane te drejte te interesihen per gjendjen ne siri , dhe mbajne kontakt me kalifin dhe disa arabe per te demaskuar terroristat ;;; injorantet qe vrasin te pafajshem ;;gra femije ;;;ti more i zgjuar qe flet per sttabilitetin ne siri irak dhe disa vende arabe ;;; ja fut kot ;;;se keto vende jane masakruar nga diktatoret qe komandojne ;;;;;po te mos ishte amerika shume luftra do te ndodhnin ne bote ;;; dhe shume diktatore do te benin qefe ne kurriz tz popullit ;;;; por nje turk i shekullit te 15 nuk mund ta kuptoje ;; amerika ;;; se liberta ;;;; civilizimi ;;paqja ;; harmonia ;; pa ameriken shqiptaret e kosoves do te ishin te gjithe te vrare ;;;; dhe jo zoti i jot qe i shpetoi ;; pa meriken Europa do te ishte ndoshta akoma nen sundimin e hitlerit ;;; ;;se as zoti i jot dhe as zoti i cifuteve qe i shpetoi njerezit e shkrete ;; ;;por i shpetoi forca e avionave amerikane ;;; forca e ushtareve amerikane ;;;qe lane jeten per te cliruar ;;; per te na dhene lirine jeten;; ;

  Reply to this comment
 2. Koli August 13, 10:01

  Asgje nuk behet pa ok e Amerikes http://www.youtube.com/watch?v=WCQjZtU-iww

  Reply to this comment
 3. A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku August 13, 12:03

  Nuk i thon kot ,HA-MERR-IK,…
  ….duke lan pas token e djegun

  Reply to this comment
 4. temperatura e larte te le me pasoja. August 13, 12:33

  -Aman o Alban ku i ke lexuar gjithe keto brockulla..na thua analfabete,kur ti je etaloni i analfabetizmit injorances,qe flet dhe s’di ti argumentosh.i perzien problemet pa kuptim .A i kupton te pakten vete ato qe thua??..-Lufta eshte bisnesi me fitimprures ,per shitjen e armeve…

  Reply to this comment
  • ALBANO August 14, 11:20

   KETO GJERA I KAM KUPTUR DUKE JETUAR 25 VJET NE TIRANE ..NEN DIKTATUREN E KAMUNISTAVE … DHE 25 VJET NE PARIS ME LIBERTEN ..ME NJEREZ TE CIVILIZUAR … DUKE LEXUAR … DUKE PARE … DUKE STUDIUAR ..JO TEORINE E ENVERIT … DHE TE HOXHES POR TEORINE E ZHVILLIMIT … CIVILIZIMIT …JO SKLLAVERRIMIT ..KAQ PAK NUK E KUPTONI …. POR NDOSHTA JENI RACCA E KAMUNISTAVE QE ENVERI I MESOI TA URRENIN ZHVILLIMIN LIBERTA AMERIKEN … OSE JA U KA HONGER DHIJA LIBRAT QE KUR KENI QENE NE FUSHA … OSE SHKOLLAT E KOMUNISTAVE …. KAPITALIZMI ESHTE KONKURENCE DHE LUFTE … TE GJITHE VENDET E MEDHENJ BEJNE BIZNESE PER INTERESIN E VET …..POR MOS HARRONI SE 15 MIJE AMERIKANE E DHANE JETEN PER CLIRIMIN E BOTES TE EUROPES … HAJDENI NE . NORMANDIE DHE JU COJ UNE TEK VARREZAT E AMERIKANEVE .. DHE MESOJENI MIRE HISTORINE PARA SE TE SHKRUANI GJERA PA VLERE .

   Reply to this comment
 5. selmani August 13, 16:21

  futja kot o Alban se Amerika qe thua ti eshte perandori dhe kjo bote e mjere, ku jetojme une e ti megjithe ruse kineze dhe arabe, eshte perandoria e saj…. po se pate kuptuar kaq gje qenke dell ose trung fare…

  Reply to this comment
 6. Pal August 13, 22:34

  o Alban,ti pervec emrit nuk ke asgje te mire, as ne mendim as ne gjykim. Ti qenke nje kokerr k..i qe se qe se paske shokun. Po merr e lexo nje liber nje here dhe do shikosh se cfare thone jo amerikanet per ameriken ,kaq mor babai i mushkes????????, ose lexo librat e Dulles cfare thote per ameriken sepse ti qenke i ri dhe nuk ke arritur qe ti lexosh?????

  Reply to this comment
 7. mark brunch August 13, 22:37

  TI ZOTERI QE PO NA AKUZON TE GJITHEVE, PRA PO NA FUT TE GJITHEVE NE NJE THES PO TE THEM VETEM KAQ, E PASKE TRURIN E VOGEL TE LIDHUR ME ZORREN E TRASHE QE TI NXIRRKA MENDIMET E DHJERA, OR SHOK, PRANDAJ TE JAP NJE KESHILLE SHKO E VIZITOHU TEK VETERINARI….HAHAHAHAHA

  Reply to this comment
 8. patrik August 15, 09:01

  Shenjat e pikesimit te dikujt po luajne ping-pong me mendjen e tij 😛

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*