FOTOT: Kot nuk thonë vesi del me shpirtin. Ditëlindja e Arminës, si shpërthimet e Gërdecit

June 7, 2016 10:37

FOTOT: Kot nuk thonë vesi del me shpirtin. Ditëlindja e Arminës, si shpërthimet e Gërdecit

Mesnatën e së dielës, duke u gdhirë e hënë, Tirana u zgjua nga shpërthime të fuqishme fishekzjarrësh, që zbardhën qiellin e kryeqytetit të ngjashme me ato që hedh bashkia në fundvit. Zhurma ishte e pazakontë.

Vetëm dje paradite u mor vesh se bëhej fjalë për ditëlindjen e Armina Mevlanit, të dashurës së Shkelzen Berishës.

Në portale të ndryshme dje thuhej se festa ka kushtuar mbi 100 mijë euro është shoqëruar nga një fjalim përbetues i Arminës për Shkëlzenin, për dashuri deri në vdekje.

“Nuk kam menduar kurrë në jetë që do të gjeja një person që do ta doja kaq shumë dhe që do më jepte kaq shumë lumturi”-shprehet ajo, ndërsa e fton për një kërcim partnerin e saj, të parin në jetë, pasi sipas Arminës ata nuk kishin kërcyer asnjëherë bashkë.

Ajo zbuloi se Zeni nuk pëlqen të kërcejë. Në këtë ditëlindje, Berisha junior bëri një përjashtim, kërceu me partneren e tij, nën tingujt e një këngë romantike spanjolle.

5

Dhuratat mbushën hapësirën ku mbahej festa. Të shumtë ishin edhe ata që thoshin se nuk ishin të interesuar të dëgjonin më për “dënglat” e Shkëlzenit dhe Arminës.

Kot nuk thonë vesi del me shpirtin. Ja për shembull dhe urimin për të dashurën, e ka me shpërthim si i Gërdecit!”- shkruan gazetari Mero Baze në Facebook-un e tij.

 6

Ndërsa Alba Malltezi, ish-gazetarja e kulturës, njëkohësisht bashkëshorte e Carlo Bolinos, pronarit të Report Tv shkruan.

Sa kaloi trembja e shpërthimit të parë e mësuam se ishin fishekzjarrë e jo ndonjë atentat, fëmijët ishin zgjuar të frikësuar.  Nuk është viti i ri, thanë. Pas mesnate paska qenë te ABA Center e Alba Malltezi statusBashkim Ulajt ditëlindja e Arminës. U beftë 100 mes bukurisë e mirësisë. Nga zemra i uroj edhe 100 vite të tjera për të kuptuar e reflektuar se chic e elegancë nuk është vetëm të vishesh e të tregosh rroba firmato: Chanel, D&G, YSL etj.. etj…

Vërtetë kushtojnë shumë, shumë, por ata me bukurinë e perfeksionin e produkteve nuk shesin dhe finesën, elegancën.  Sipas Armanit, është sidomos mirësjellje, buonemaniere, pastaj thjeshtësi e “non ingombranca”, në fund veshje, rroba.  I uroj Arminës së bukur ditëlindje të mrekullueshme, por dhe një rrugëtim të gjatë të kuptojë e të përcjellë se fishekzjarrët pas mesnate në mes të qytetit që flenë bezdisin, sidomos fëmijët në gjumë.

Një ditëlindje me zhurmë të kujton Festat e mafiozeve që nuk duan t’ia dinë për komunitetin.  Dhe mafiozet, pavarësisht se vishen me firmato e pinë shampanjë në ditëlindje të zhurmshme, brutta gente(njerëz të keqin) mbeten, nuk kane asgjë të përbashkët me finesën, etikën, të bukurën. Gëzuar Armina”, shkruan Alba Malltezi në Facebook./Dita /

7

8zeni me armin

June 7, 2016 10:37
Komento

11 Komente

 1. ab June 7, 10:46

  Le ta dinë se këto foto vetëm neveri dhe urrejtje ngjallin.Pasuri e vënë me jetë njerëzish.Në djall keni për të vajtur.

  Reply to this comment
 2. "Horri i Bulevardit" June 7, 10:46

  Me vjen keq per zotin Arben Mevlani, qe u fut ne aferat e salehut dhe zhgenjimin qe do te shohe, ndoshta do ta coje edhe ne vetvrasje, ne qofte se ka mbetur ai i para 20 vjeteve.
  Per gruan e zotit Mevlani, skam cte them, se vajza e saj, eshte tipi i saj, qe turpin e ha me buke, mjafton paraja te rrjedhe.

  Reply to this comment
 3. labi nga kuksi June 7, 10:53

  mora rugen per PESCARA………

  Reply to this comment
 4. Linda June 7, 10:55

  Nje panair kotsirash I krijesave pa shpirt dhe inteligjence.
  Paraja nuk eshte prestigj.
  Me mire që populli I sheh se se I shpenzon parate e Gerdedit Shkelzen majmuni, bashke me ate analfabeten që I jargavitet vetem per PARATË.

  Reply to this comment
 5. katarakti June 7, 12:10

  Po mire po a mori leje te policia apo te komuna per zhurmen qe shkaktoi?! Apo ai, si babai i tij, eshte mbi ligjin?! Me e pakta ai duhet te haje nje gjobe te mire per prishjen e qetesise se qytetareve. Duhet me ia ba me dije se nuk eshte ma koha e babait te tij, e rrumpalles doja te thoja.

  Reply to this comment
 6. Mark uk June 7, 15:32

  Po ama dasmes dy serish te sheikut Erjon Veliajt as qe i afrohet.

  Reply to this comment
 7. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... June 7, 17:35

  Qenkan mbledhur shume kurva dhe homo ne kete ditelindje.
  Armina e paska kercimin e pare me Shklerdhenin gay, se monin me gjithe gjethe ja kane shkundur te tjeret.

  Reply to this comment
 8. ajas June 7, 22:05

  Shkelzen,dukesh djale me cika..ne kohen qe ke lindur nena ka qene . doktore…eh mire djale ministri ka qene nga Skraparii…thuhet se ka patur nje cike fare miqesi…larg qofte edhe yt ate ka qene i kenaqur me miqesit me ministrat…jo se ka qene vetem servil…e tu shrebente ..por dite ziu ka patur edhe nje detyre…nje luge corbe…te cilen akoma nuk e ka vjelle..bene or Zen oregji talll me nder by…me gjakun e popullit me djeren se ketyre njerzeve na vodhe na vrave na poshtrove…por mos harro se e ka mbyllur llogarine ti dhe yt ate SB me kete populll.talll me nderen ..beje qejf ….mos u merzite….

  Reply to this comment
 9. Moza June 7, 22:35

  ndjej peshtirosje nga keto foto

  Reply to this comment
 10. Mevlan Shpirti June 8, 01:05

  Njera e pallume ne moshen 12 vjecare per here te pare, nuk genjej dhe tjetri i cilesuar sypeshkaqen jo vetem nga forma e syve por edhe nga babezia per para, dun me bo karshillik, si katunare tamom se kush po e rrun per keta idiote qe kusuret do ju fillojne shume shpejt.ketu do te jeni e do te shikoni.

  Reply to this comment
 11. AKILI June 22, 09:06

  per vecse neveri dhe me dhembin syt kur i shikoj

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*