FOTO: Njihni tre vajzat që kurojnë imazhin e kryeministrit

January 9, 2018 22:05

FOTO: Njihni tre vajzat që kurojnë imazhin e kryeministrit

 

Elegante, me flokë të gjatë ngjyrë mjalti, mban taka e këmishë, ndjek këmba këmbës Kryeministrin Rama dhe e fotografon.

Mund të duket si përndjekje, por jo.

Kjo është detyra e Boralda Minajt, shkurt Bora, fotografja e re e Edi Ramës.

Boralda sapo ka zëvendësuar Blerta Kambon, vajzën me kaçurrela ngjyrë karote, që e fotografoi kryeministrin për katër vjet.

Bashkë me fotografen e parë Eriona Cami, Rama ka zgjedhur për t’ia kuruar imazhin vetëm syrin e pagabueshëm të këtyre vajzave.

Shumë më këndshëm sesa po t’u shtonte truprojave dhe shoferëve edhe ca burra të tjerë me aparate nëpër duar – shkruan portali Tiranapost.

January 9, 2018 22:05
Komento

6 Komente

 1. Arben January 10, 08:05

  kto ja ngrehin, apo qysh

  Reply to this comment
 2. intelektuali January 10, 08:53

  PO A MUND TE KUROHET EDI RAMA?

  Keto bukuroshe me shume kurojne shpirtin zeher e votuesve te Edi Rames qe i eshte bere syri BAKER nga shemtirat qe Edvin Myteberi ka emeruar ne maje te pushtetit te tij enverist dhe qe i reklamon si Rilindje Socialiste e Partise se Punes ne nje kohe qe e ka mbuluar Vatanin me kanabis dhe droge dhe tani po kerkon ta mbuloje edhe me plehra nga Bota.

  Reply to this comment
  • ai January 10, 10:50

   jeni arkaik qe merreni me banalitete pa asnje kuptim.fjalor i varfer dhe feminor. mos rrini neper internet cafe o katunar dhe nga ana tjeter qaheni se skeni pune.

   Reply to this comment
 3. Gjuha Shqipe January 10, 11:22

  Këto TRI (dhe jo TRE) vajza kurojnë imazhin e Ramës, ndërsa ju të shtypit përdhunoni përditë “imazhin” e gjuhës: nuk thuhet TRE vajza, por TRI vajza, pse emri vajzë-vajza është e gjinisë femërore.

  Reply to this comment
 4. anticensurë25642654 January 10, 13:38

  shumë mirë bëjnë që KUROJNË imazhin e K/ministrit!!
  pavarsisht se ka sëmundje terminale,prapë nuk mund të lihet pa kuruar!!
  ps: a ka ndonjë që i kuron mëndjen këtij palloshit të tironës??

  Reply to this comment
 5. intelektuali January 10, 14:17

  Cfare banaliteti?

  kur:

  Ka vetem komplimenta per bukuroshet fotografe te Edi Rames qe ka shemtuar dynjane me ministrat e tij ibret alla Sajme Qorri&Habilaj&Co

  por:

  Ceshtja thelbesore qe shtron gazeta DITA per diksutim me keto foto mbreselenese te bukurosheve fotografe eshte:

  A KA BUKUROSHE QE MUND TE KUROJE DOT SHEMTAQIN EDI RAMA?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*