FOTOT/ Lamtumirë De Biazi! Epoka Panuçi fillon me “spastrimin” nga FSHF të ish-trajnerit

July 24, 2017 21:49

FOTOT/ Lamtumirë De Biazi! Epoka Panuçi fillon me “spastrimin” nga FSHF të ish-trajnerit

Xhani De Biazi do të mbetet gjithmonë unik në historinë e futbollit shqiptar dhe në atë të Kombëtares kuqezi. Por siç tha edhe vetë trajneri gjatë lamtumirës së tij, çdo fillim e ka një fund.

Ky fund është “zyrtarizuar” sot nga Federata Shqiptare e Futbollit e cila ka filluar të bëjë ndryshimet përkatëse në faqen e saj të internetit apo në rrjetet sociale për të larguar gjurmët e ish-trajnerit dhe për të filluar “epokën Panuçi”.

Gjatë ditës së sotme, është hequr fillimisht nga adresa zyrtare në Facebook fotoja e madhe ku De Biazi ishte bashkë me skuadrën.

De Biasi me ekipin

Ajo është zëvendësuar me një të kombëtares para fillimit të një ndeshjeje.

ndeshja-FSHF

E njëjta gjë ka ndodhur edhe në faqen zyrtare të internetit të institucionit.

fshf-1

Ndërkohë, në brendësi kanë ndryshuar edhe emrat e pjesëtarëve së stafit të kuqezinjve. Emrat e De Biazit, Veroneze dhe Bele janë zëvendësuar nga ato të Panuçit, Rodolfit dhe Çiulinit, ndërsa është shtuar edhe pozicioni i video-analistit, ku është vënë emri Marko Rosi.

stafi-kombetarja

Sa i përket pjesës tjetër të stafit, duket se Panuçi do të “trashëgojë” zëvendëstrajnerin Bulku, përgatitësin e portierëve Bozhiqi, doktorin Stesina, osteopatin Iori, fiziotrapistin Mihali, masazhatorin Voci dhe përgjegjësin e bazës materiale, Kademi. /PanoramaSport/

July 24, 2017 21:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*