FOTOT: Lindja, kurrë më parë kaq spektakolare!

April 29, 2018 19:45

FOTOT: Lindja, kurrë më parë kaq spektakolare!

 

Këto foto dëshmojnë dhe festojnë mrekullinë e jetës dhe bukurinë e trupit femëror.

Fotot që shihni janë të bëra nga fotografë profesionistë, të specializuar në shkrepjen e fotove gjatë momenteve të lindjes.

Fotot më të mira janë vlerësuar me çmim nga Shoqata Ndërkombëtare e Fotografëve Profesionistë të Lindjes në Amerikë, shoqatë e themeluar në vitin 2010 nga Lyndsay Stradtnerche.

Çdo vit organizata vlerëson me çmime fotot më të arrira, të cilat janë mundur të shkrepen gjatë momentit më të bukur në të cilën një fëmijë vjen në botë.

Nga vështirësitë e lindjes dhe derisa vjen në jetë, atëherë kur i sapolinduri lëshon të qarën e parë dhe e vë në gjirin e nënës, duke ia prezantuar babait më pas dhe të afërmve të tjerë, çdo çast i shkrepur në celuloid është unik dhe i paharrueshëm.

l.h/ dita

April 29, 2018 19:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?