FOTOT: Një dhuratë e veçantë për ditëlindje dhe një copë tortë me kokën e Berishës për… Edi Ramën

November 1, 2015 21:36

FOTOT: Një dhuratë e veçantë për ditëlindje dhe një copë tortë me kokën e Berishës për… Edi Ramën

Këtë 1 nëntor, DITA mbushi 3 vjeç.

Do ta kalonim në heshtje këtë ditëlindje, sikur të mos ishte për gjestin e një lexueseje.

Ajo dhe babai i saj, koleksionues i Ditës, na sollën këtë pasdite në redaksi një dhuratë befasuese: një tortë të bardhë që na dha një kënaqësi të veçantë.

Mbi tortën në formë gazete është vizatuar kopertina e numrit të parë të gazetës DITA.

Ky numër i 1 nëntorit 2012 u hodh në treg me titullin “Ku fiton dhe ku humbet Berisha” dhe është një studim me 4 autorë mbi gjendjen e atëhershme zgjedhore në Shqipëri.

Kopertina përmban edhe një editorial të kryeredaktorit, për daljen e numrit të parë të Ditës.

E gjitha është riprodhuar me një saktësi mbresëlënëse mbi tortë.

Falënderojmë nga zemra dy miqtë tanë për dhuratën. Na kërkuan vetëm të theksonim që torta u përgatit nga shef Sokoli, një nga tre mastershefat e emisionit të njohur televiziv.

Përfitojmë nga rasti të falënderojmë në këtë përvjetor gjithë lexuesit tanë për mbështetjen dhe kurajon që na kanë dhënë gjatë këtyre viteve.

Një copë të tortës e kemi hequr veç për Edi Ramën.

Është pjesa që korrespondon me kokën e Saliut. Nëse dëshiron ta hajë, kryeministri e gjen në redaksinë e Ditës.

Por duhet të nxitojë. Tortat prishen shpejt. / Dita /

Torta pak minuta pas mbërritjes në redaksi

Torta pak minuta pas mbërritjes në redaksi

Nuk ndodh përditë të marrësh një dhuratë të tillë...

Nuk ndodh përditë të marrësh kësi dhuratash…

Copa më "speciale" e tortës, e rezervuar për Kryeministrin

Copa më “speciale” e tortës, e rezervuar për Kryeministrin

Kush do ta hajë?

Kush do ta hajë?

Dukej e vogël, por doli e teproi... Si çdo gjë e dhuruar me zemër

Dukej e vogël, por doli e teproi… Si çdo gjë e dhuruar me zemër

Numri i parë i Ditës në murin e redaksisë

Numri i parë i Ditës në murin e redaksisë

Zv.kryeredaktori per printin, Alqi

Zv.kryeredaktori per printin, Alqi

Zv.kryeredaktori për online, Erjoni

Zv.kryeredaktori për online, Erjoni

Gazetari më i vjetër, Xhevdeti

Gazetari më i vjetër, Xhevdeti

Përgjegjësi për shpërndarjen, Landi

Përgjegjësi për shpërndarjen, Landi

Një nga faqosësit, Eri

Një nga faqosësit, Eri

Redaktorja e faqeve ndërkombëtare, Ornela

Redaktorja e faqeve ndërkombëtare, Ornela

Inxhinieri i faqes online Toni dhe redaktorja e faqeve për Arsimin dhe Shëndetësinë, Pranvera

Inxhinieri i faqes online Toni dhe redaktorja e faqeve për Arsimin dhe Shëndetësinë, Pranvera

Fikja e qirinjve...

Fikja e qirinjve…

November 1, 2015 21:36
Komento

59 Komente

 1. mirel November 1, 21:43

  Gezuar Ditelindjen Dita!!
  Vazhdoni ne kete rruge dhe do merrni perhere urimet me te mira!

  Reply to this comment
 2. Lulu November 1, 21:46

  Edhe 100 vite stafit dhe gazetes me te dashur te shqiptareve

  Reply to this comment
 3. N.VJOSA November 1, 21:48

  Gezuar Ditlindjen DITA,
  Nga zemra ju deshiroj te jeni G j e n e r a l i mirë i Opinionit Publik , Zëdhense e tij!…
  U r i m e !

  Reply to this comment
 4. gjermani i fundit November 1, 21:49

  urime Dita dhe suksese! Kujdes faturen, hahahaaaha.I lumshin duart pasticierit!

  Reply to this comment
 5. Ermioni mesuese November 1, 21:54

  Sh kendshem. Bravo
  Ju uroj te mbeteni djem dhe vajza te thjeshte dhe punetore

  Reply to this comment
  • Tartufi November 1, 22:06

   Bashipozuket komuniste keshtu katandisen,,, o vrasin njeri tjetrin,,,, o zvariten
   me kavo,,,, ose bhen per tu tallur per jete te jetes.

   Reply to this comment
 6. Pellumb Zaimi November 1, 21:56

  Se pari Gezuar ditlindjen o Dita e Dites dhe e Drites se Shqiptareve ! Jepjani Xhotes ta haje te bytha e ullirit copen qe kini lene per Edi Ramen . Nuk e ha dot Edi Rama Saline se e ka mik te prapaskenes shqiptare . Do bindeni dhe ju te Dites se nuk e ha dhe nuk do ta haje. Apo nuk e dini qe saline e ka shpallur patriot te madh per kontributin ne luften e Kosoves. Apo nuk e dini qe vuri Lindita Petullen ta shpalle dhe demokrat te Madh. Ej Dita,-na i dergoni ne komentuesve tuaj ta hame ate koke ? Ne e perlajme ndersa ata qe thoni ju te rruajne menderen . Tung!

  Reply to this comment
 7. Vezhguesi November 1, 22:02

  Jemi shume te lumtur qe DITA po feston vitin e saj te trete duke u bere ne kohe kaq te shkurter gazeta me e dashur per te gjithe. Urime Thanos, Erjonit Alqit, Xhevdetit. Te fotot mungoka gazetarja ime e preferuar Entela, por ajo shkelqen dhe me mungesen e saj. Edhe sa me shume vite DITA JONE

  Reply to this comment
 8. shqiptari November 1, 22:13

  PER SHUME E SHUME VJET E FESTOFSHIM DITELINDJEN E DITES! KJO KA ZENE VENDIN E GAZETES KOHA JONE QE LUAJTI NJI RROL TE MADH NE VITET E VESHTIRA 90. EDHE NJI HERE SHUME URIME!

  Reply to this comment
 9. Endrit November 1, 22:14

  Gezuar Ditelindjen “DITA” ! Jeni nje vlere e medias se shkruar. Do te isha kureshtar te dija se si do te jete torta kur te keni 5-vjetorin 😉 ke koke do te prisni :P:P Ju lumte, jeni staf i mrekullueshem dhe ju ecte sa me mbare.

  Reply to this comment
 10. asd November 1, 22:16

  ‘ Shume urime per Ty’…edhe 100 !!!

  Reply to this comment
 11. Bato November 1, 22:24

  E madhe shume. simbolike dhe tregon fatin qe meriton Sali serbi. Edhe 1000 vjet Dita!

  Reply to this comment
 12. Andrea November 1, 22:27

  Kure mos pushofshi se demaskuaei pushtat e ketij kombi.Edhe 100 ekipit te gazetes DITA,qe me artikujt tuaj i jepni drite ketij populli qe e ka mbytur njerezit e eresires.URIME=URIME me gjith zemer.

  Reply to this comment
 13. Dike Mullai November 1, 22:29

  URIME Stafit te Shkelqyer te Gazetes DITA! Cdo dite gjej realitetin e Hidhur, qe ka pllakosur kete Vend! Uroj te mbeteni PASQYRE REALE !!!

  Reply to this comment
 14. toni November 1, 22:36

  dhe 100 te tjera dita

  Reply to this comment
 15. Deti Jon November 1, 22:39

  JENI NJESHAT SOT PER SOT!!!!

  Reply to this comment
 16. "BALASHI" November 1, 22:45

  Urime nge zemra. E cilesoj ZEMRA se sot ne Shqiperi eshte bere e udhes te te urojne me buze, duke u hapur e mbyllur mekanikisht, pa thene gje, por veçanerisht te urojne me XHEP, pra jo me zemer. Ju e, stafi i gazetes se nderuar DITA ju flet zemra per vendin e jo buzet e XHEPI. Urime dhe 100 vjet…

  Reply to this comment
 17. Albann November 1, 22:56

  …Se ha dot Rama ate koke se i ze gryken e i pershpejton fundin…Hidheni ne plehra ate cope torte.Koken e Saliut mund ta haje vetem nje malesor,mundesisht Tropoje,te tjeret s kane kellqe.

  Reply to this comment
 18. LOVE November 1, 23:17

  URIME DITA !
  mase po ju vjen kryeministri 😛

  Reply to this comment
 19. tradita November 1, 23:36

  ashtu sic mundet imperializmin amerikan, social imperialistet sovjetik dhe kinez,sic dermuat borgjezine nderkombetare dhe ndertuat socialzmin fitimtar ne brigjet e Adriatikut do te arrini te hani edhe …….. te Sali Berishes. Nuk ka kala qe nuk merrni ju komunistet enverist.

  Reply to this comment
  • Leonardo da Vinci November 2, 00:48

   Ik ore ti ” Tradita ” nje legen dhe cub rrugesh. U bere edhe ti te vleresosh njerezit e dijes dhe te kultures, nje cope horr rrugesh me 7 klase shkolle ke qene gjithe jeten. Ti dhe shoket e tu i kine ngrene ato te Berishes sepse kini 25 vjet qe i rrini pas bythes, duke ia lepire dhe duke e ndihmuar ne te gjitha krimet qe ka kryer. Kini te njejtin moral: ate te banditeve te pazarit. ” Koministet ” te kane palluar ne dru 45 vjet dhe po ” komunistet ” do te te pallojne edhe nja 70 vjet te tjera. Vecse te genjen mendja dhe koka boshe qe nxjerr krye ne gati cdo shkrim dhe vjell vrer si neperke. Prandaj, cfare kini ngrene ne te kaluaren e kani merituar pagliacio si puna jote.

   Reply to this comment
 20. Gentian R. November 1, 23:37

  Edhe 100 Dita!
  Ju lutem…thjesht…
  !!! MOS NDALONI POR VAZHDONI ME TE NJEJTIN RITEM!!!!

  Reply to this comment
 21. Andrea November 2, 00:01

  Tradita ti na rrofsh per komentin po ate …..te Saliut se gjejme dot se eshte ne sumen e lolove si puna tende po ngjitju nastradunit dhe sqarohuni si ja u leronte Enveri.

  Reply to this comment
 22. Kris 1 November 2, 00:11

  Gezuar dhe suksese .
  Rama nuk e ha koken e Berishes se eshte ngopur duke ngrene koka Naimi.

  Reply to this comment
 23. Darvin Popa November 2, 00:35

  Urime stafit te gazetes DITA edhe 100 vjet te tjera, ate koken e Saliut tia kishit bere Jozefines, do ju kish kapur per zhele dhe do e kishte ngrene e gjora.

  Reply to this comment
 24. Paqesori November 2, 00:45

  Interesante ! Me pelqeu shume ideja ! Sic eshte gazeta , jane dhe lexuesit…urimet me te mira dhe deshiroj shume te mos ndryshoni karakter ! Kemi nevoje per ju !

  Reply to this comment
 25. anonim November 2, 01:55

  Urime ditelindjen DITA ! Urime gjithe stafit te palodhur,Pronareve te DITA por,nje urim te vecante kam per penen e Adrian Thanos…..
  Vazhdoni keshtu,ne kete vend te molepsur,zeri juaj eshte shprese.!

  Faleminderit dhe Juve,edhe 100 te tjera !

  Reply to this comment
 26. lis dushku November 2, 03:39

  Pse kisha pershtypjen,qe kjo gazete ka 5 vjet ne treg ?Urime per kontributin!

  Reply to this comment
 27. chess player.. PA ULE PAK RITMIN November 2, 04:35

  Urime gazetes Dita …edhe 103 te tjera

  Ka ardhur koha qe ai pastaxhiu i super talentuar duhe te te kishte vene dy koka ; ate te berishes si kriminel dhe te rames qe po ben nje tradheti kriminale.

  Por pastaxhiu “kompetent” qe e ka ne dore koken e berishes eshte te rruga e elbasanit se ato e prune nga beogradi ne 1992 dhe ato kane te drejten tja presin koken me ‘PIRUN’

  Nga komentet duket qe lexuesit dhe komentuesit e kesaj gazete jane ne pergjithesi emigrante por dhe nje pjese ‘rebelesh atdhetare” ne shqiperi qe ju ka ardhur ne maje te hundes nga paria e tiraneve te tiranes.

  Duke qene se jam emigrant i stazhionuar , me semundjen e “memedheut” dhe duke qene nje ish perkrahes i madh i Edi Rames ju njoftoj me keq ardhje se Edi Rama jo vetem na ka tradhetuar po po tall lesht me votuesit e 23 qershorit dhe JETIMET E 21 JANARIT..qe i dhane karriken e k/m (mos e gezofte o zot)

  Sot nuk ka burre shteti ne bote qe te kete marre kaq vota CUDIBERESE sa Edi Rama…perfundimi…ne vend ti vinte prangat Saliut eshte ky i fundit qe po e tredh kete pallosh dy-metrosh

  Edi Rama ka premtuar qe heret se do votojne dhe emigrantet sidomos shqiptaret me pashaporte amerikane dhe te BE

  Biles pranoi ne nje rreth te ngushte qe duhet te zgjidhen dhe deputete nga diaspora..perfundimi..zero…oooo…..

  Dy sugjerime per gazeten Dita:

  E para

  duhet krijohet nje levizje e re per rrezimin dhe denimin e berishizmit & ediramizmit dhe gazeta Dita i ka parametrat per te inicuar kete levizje dhe propozoj si nismetare;

  1-MYSLYM PASHA
  2-BEDRI ISLAMI…dhe qindra mijra jane gati…

  E dyta

  Gazeta Dita te mbaje on line 24 ore sherbimin e komenteve pasi nje pjese e komentuesve dhe lexuesve jane ne hemisferen tjeter

  PRA DUHET AJO QE THOTE QARTE FISNIKU ARBEN DUKA:

  Askush s’e mendoi,
  gjithë këtë hile,
  ndaj duhet urgjent,
  një zgjidhje e re!

  Reply to this comment
 28. psw November 2, 07:17

  Urime. Veçse keni gabuar me copën. Saliu le ta hajë vet kokën e tijë, siç thotë dhe fjala e urtë. Sa për Ramën kështu siç po rrjedhin gjërat do të shkonte copa e qënit të lidhur …. Veçse do të kishte kuptim me gjithë zinxhirin në qafë!

  Reply to this comment
 29. Patriote November 2, 07:26

  Gezuar edhe shume vjet te tjera , stafi i Gazetes Dita – ( Drita ) !
  Nje nga nje ditet kaluan shume shpejt dhe ja u mbushen tre vjet ! Lexuesi i ndershem shqiptar ju pret me kureshtje cdo dite sepse ju jeni zeri i se vertetes , jeni zeri i njerezve te ndershem !
  Vazhdoni ne kete rruge , sepse ju ndjekim me respekt e simpati dhe kini dashurine e nje populli te tere !

  Reply to this comment
 30. Ada November 2, 08:18

  Urime “Dita”.
  Rama vellezer nuk vjen tek ju, shkon lepihet e jargavitet tek Sandri i Klanit. Ky mosmirenjohes i lindur i ka lene ne balte te gjithe ata qe e perkrahen te ulte bythen e madhe ne karrigen kryeministrore. Ky piktor i patalentuar po realizon me ne fund endrrat e tij artistike fale parave te Samir Manes me shoke, ose me mire fale parave te atij populli qe e solli ne pushtet, te cileve ja rrembeu Samiri & Co ne kohen e Berishes dhe po ja rrembejne edhe ne kohen e ketij pordhaci injorant.

  Reply to this comment
 31. desi November 2, 08:27

  Mos e ha Edo,,,,,,,,,,, se ta kan me hile .Duan tt te fusin Saliun ne barke ,apo ndoshta te te helmojne me Saliun ,se ai vetem helm e vrer solli pr kete vend, Uroj qe per pese vjetorin e gazetes DITA te mos jete portreti Jot.EDO.
  Urimet me te mira per Gazeten Shprese te Shqiptarteve.

  Reply to this comment
 32. fteri November 2, 08:32

  *****Po te ishin te gjithe Gazetat dhe revistat ne shqiperi – DEPUTET- ,une dhe shume, e shume shqiptar te tjere do te zgjidhnin dy deputet te pare te popullit te cilet jane : Atdheu dhe G.Dita !. i uroje me zemer gezuar 3 vjetorin e lindjes. Keni bere jo gazete paçavure, por nje veper monumentale historike ! .Me foton e S.Berishes te numrit pare te G.Dita ,keni menduar te luftoni koken e krimit vetem per nje vit ,pra keni siguruar grurin per popullin vetem nje vit,pasi populli e zboje si qen , ky ishe kryeminister i perkiste se keqes,dhe duhej luftuar ,e dashur G.Dita,dhe ti e ralizove me sukses !.Perndryshe ,kush e duron te keqen ai njeri ose popull ate udheheqes meriton.Por nga ju e dashur G.Dita perseri kerkohet DREJTESI ,po mbillni nje peme ne gazetarine shqiptare ,PO MENDONI per dhjet vjet ,ju faleminderit ,dukeni jo si tre vjeç,por si tridhjet ,staf i nderuar !., Por perseri kerkohet me shume e dashur G. DITA !.. te edukoni rinine ,pleqerin dhe gjithe popullsine shqiptare ,misijon fisnik dhe i madhe per kombin ,te mendoni per njemije e me shume vjet ,gazeta e mire s’ vdes kurre,jeni krijesa me e shkelqyer perballe disa gazetave banale me pasione te keqija e anti kombetare. .Falenderime-Skifteri-fteri-eri .

  Reply to this comment
 33. METEH November 2, 08:37

  DITA,ju urojme ditelindjen tuaj te madhe,shpresen e shqipetareve te varfer pa shprese e force per te vepruar ne eliminimin e korrupsionit,vjedhjeve,shkaterrimeve,vrasjeve nga duart ezeza qe njihen tashme ne kete vend qe nga viti 1991.

  Reply to this comment
 34. shpati November 2, 08:46

  Dita njemije ,gezuar ditelindjen.Pena tu befte top.

  Reply to this comment
 35. Vatha November 2, 08:48

  U kendofte zemra siç u kendon pena per te verteten. Gezuar pervjetorin e lindjes …e festofshi se bashku me Ne per shume e shume vite te tjera..Urime gjithe stafit, ne veçanti bilbilit te satires Arben Dukes,qe aq bukur tthumbon–
  Lezuesi i perhershem

  Reply to this comment
 36. Ramadan November 2, 08:57

  Shume me mire referendum. Vetem keshtu ndahet shapi nga sheqeri. Duhet qe populli te thote fjalen e tij dhe mbaron puna. Ai dhe vetem ai po i vuan maskaralleqet e ketyre njezet viteve me Saliun e kompani ne krye, pa haruar Ilir Floririn.

  Reply to this comment
 37. Une November 2, 08:59

  Urime,pune te mbare e jete te gjate gazetes “Dita”!Eshte nder me te lexueshmet qe ka republika,megjithese nuk e pelqejne turma e Sal-arinj-ve shpellare dhe disa shqupiste te mekuar nga padituria,urrejtja dhe intriga.Kesaj turme i prijne tartarufet e hipokritomanise njerezore,qe i demaskoi Molieri sepse vajtojne si qyqja duke kafshuar çdo gje si derri.Nuk e pelqejne markaruket qe njohin shpellarine dhe rrefejne paditurine,nuk e duan ata, qe u duket se luajne shahun kur te therin duke te perkedhelur krahun.E mallkojne gjithe ata shqupiste, nastradine, “shvejke”,”donkishote” e “tartarine”,te deliktit homofobik qe nepermjet OMGJ te incestit politik nacional-fashisto-komunizem-berishizem duan te perftojne demokracine, per te shpifur, per te vjedhur,per te vrare dhe per te vene me korrupsion pasurine..

  Reply to this comment
  • Tartufi November 2, 23:57

   O skllavi i perdhunuar me prak te familjes me vite te tera,qytetarine tone ju nuk
   ju vjen mu ne bythe,,, keto jane histori komunistesh te peshtire,qe futen kudo.
   pa pike turpi o i degjeneruar,pa komentet tona,ju ngeleni si gjeja e peshtire.

   Reply to this comment
 38. Kokpalari 21 janarit November 2, 09:36

  Edvini e do copen e tortes te madhe shume o Thano i Dites. Dhe kto ditet e fundit akoma nuk ka tretur torten e Sandri Fake Toptanit te bere me gjakun e fukarenjve keshtu qe e ka stomakun te trazuar.
  Edhe 100 vjet te tjere Dites.

  Reply to this comment
 39. shpatar November 2, 10:05

  Paci jete te gjate e mos na lini pa na i thene bemat e politikes.Kam nje sygjerim.Komente qe kane te bejne me sharje familjare e fjalor te qelbur mos i lejoni ne on line .
  Urime per punen qe kini bere deri me sot .

  Reply to this comment
 40. Kariz Matik November 2, 10:32

  Urimet me te perzemerta ne pervjetorin tend te trete, e dashur DITA. Ketij urimi i bashkangjitet dhe pergezimi e respekti per gjithe pjesetaret e stafit tend te mrekullueshem.

  Sot, “vogelushja ime”, ke marre per ditelindje nje dhurate sa te embel ne shije, aq dhe te perkryer nga ideja. Tek bukuria dua te vecoj idene, se ajo pershtatet tamam me diversitetin dhe hipokrizine e pinokerve te kohes qe po jetojme. Torta e rezervuar enkas per kllounin e ri te cirkut eshte si puna e asaj kafshates qe s’kaperdihet dot e te mbet ne fyt. Pinoket dhe piktoret jane specie te njejtit soj, ata rrjedhin nga e njejta fushe “arti”, prandaj dhe as qe mos e coni ndermend, se keta mund te kafshojne copa te tilla tortash.

  Reply to this comment
 41. veterani November 2, 11:48

  Urime stafit dhe Dita ju befte 1000.

  Reply to this comment
 42. ardjan November 2, 12:05

  Urime per Diten e Lindjes !! Suksese ne rrugen e demaskimit te atyreve njerzve te cilet nuk u ngopen duke e kurveruar kete vend.

  Reply to this comment
 43. mira November 2, 13:39

  URIME PER DITELINDJE GJITHE STAFIT TE GAZETES
  IDE FANTASTIKE

  ps nuk eshte rasti sot por une do vija nje hudher poshte kutise se tortes

  Reply to this comment
 44. Arben November 2, 14:15

  O SHOKET E DITES,

  ME DUKET SE PO BENI QEJF DUKE U MASTURBUAR.

  Reply to this comment
 45. demo November 2, 14:21

  Berishes do t`ja haje koken Sadija

  Reply to this comment
 46. Kusaxhe November 2, 14:28

  Urime dhe suksese gazetes Dita

  Reply to this comment
 47. ne emer te popullit November 2, 20:04

  Koken e Sali Berishes do ta hane nje dite vetem qente e rruges,se edhe pjese torte koka e tij tre helmon.

  Reply to this comment
 48. ali November 2, 20:47

  URIME Gazetes DITA ! Qofshi gjthmone zedhenes te se vertetes !

  Reply to this comment
 49. lapi71 November 6, 22:12

  Urime per vitin e 3te ,me kritik per zullumet e qeveris ,se populli ka nevoj to hapen syte,urime edhe per shum vjet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*