FOTO: Njihuni me qytetin më të bukur në Ballkan, është në… Shqipëri

August 26, 2016 14:43

FOTO: Njihuni me qytetin më të bukur në Ballkan, është në… Shqipëri

“Qyteti më i bukur në Ballkan? Është Berati!” Kështu shkruan faqja Danflyingsolo.com, që sjell këto foto nga qyteti i Beratit.

9 8 7 6 5 4 3 1

August 26, 2016 14:43
Komento

5 Komente

 1. feniks August 27, 00:00

  Berati eshte i bukur se ka mbi te gjitha NJEREZIT ME SHPIRT TE BUKUR!
  Asnjehere nuk mburren beratasit per pasurite e pa cmuara te kultures shqiptare qe ka qyteti i tyre,se ne Shqiperi mungon kultrura e vleresimit pozitriv!
  Sali Berisha,ky bandit me fytyre kafshe e la Beratin pa rruge per 20 vjet vetem se ai qytet votonte me shumice socialistet!
  Nder e lavdi qytetit tim dhe njerezve te tij bujare,te mencur e puntore!

  Reply to this comment
 2. Spathiati August 28, 03:35

  Po pse publikuat 2 foto me Kishat Orthodhokse per qytetin me te bukur ne Ballkan?
  Xhamit vehabiste qe i ndertuan islamiket si kerpudha, pse i fshehni?
  Ju te Dites dhe arnaut komunisto-islamik te tjer, sikur nuk na doni?
  Api jo?
  Apo kush te urre, te do shum? 🙂

  Reply to this comment
 3. Guri Naimit D(Dh.Xh) August 28, 17:05

  Ditet ju befshin “njemije”fotoreportesrit”;sjelle Beratin,

  “feniks” me te lumte pena, nga do shoj,”Te pafsha Ty. ne BEDENA atdhetarie..
  E lexova deciduren sa pashe me etie ato foto te Beratit, Beratit qe i jemi berxhllinj te gjithe,gjithsa ai, ka qene “muzeqeja” jone.jo vetem per “bereqet”, po per trashegimi; historike, trimerie, sa arti…
  Une,si pasinant per kesi fotosh, qw na pasqyrojne ato perla te natyresh shqitare, vlere e dores e mendies shqiptare ne shekuj.te falendroj e vec kesaj fjale, s’kam te te jap, vec shpirtin po.
  Me dhe nje “trinitrine” sot fund vere,tej oqeanit prej zorit,(shpene ata; kryebandite qe lane Beratin,si thoni ju ne ate gjendie), mbi 20 vjet”demokraci”.
  Gjecin forca Beratasit,ta mbajne krenarine e Beratit, ,si te paret e tyre.
  Pershendetie miq e shoke BERATAS.
  Ma perqafoni nga une “DANGELLIOTI” Zavalanlli, te mirin veteran,me mire Kryeveteran-Ohan FRASHERI” mes jush nje jete > festojani 95 Vjetorin e pritshem.
  Me konsiderta.

  Toronto 28-08-2016 Guri Naimit D. .

  Reply to this comment
 4. Tina August 29, 07:37

  Padiskutim me i bukuri dhe me i vjetri ne vendin tone, rrofsh per vleresimin qe i ben 95 vjecarit patriot, veteranit qe i ka dhene shume qytetit me punen e tij dhe vlerat qe ai dhe shume familjare te tij kane pasur.

  Reply to this comment
 5. MH July 3, 14:25

  Une di qe ma i vjetri asht Durresi.Ku ka dhene mesim Aristoteli.
  Per qytetin e Beratit ndjeje kenaqesi si te ishte dhe per qytetin tim Shkodra.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*