FOTO: Plehrat pushtojnë Romën në festat e fundvitit

December 29, 2017 22:31

FOTO: Plehrat pushtojnë Romën në festat e fundvitit

Male mbeturinash janë ngritur nëpër Romë që pas natës së krishtlindjes.

Grupe banorësh kanë filluar ti djegin ato në shenjë proteste ndaj administratës lokale .

Skena me kazanë plehrash të tejmbushur dhe me thasë të carë me mbeturina, dominojnë në median sociale.

Kjo situatë tashmë është kronike.

Roma qeveriset nga lëvizja ‘5 yjet’, që kryeson në sondazhet e opinionit publik para zgjedhjeve të përgjithshme që do të mbahen më 4 mars, me Virxhinia Raxhin në postin e Kryebashkiakes që nga qershori 2016.

Bashkia thotë se pastrimi sabotohet për arsye politike.

December 29, 2017 22:31
Komento

1 Koment

  1. intelektuali December 29, 22:53

    MOS U BENI MERAK O ITALIANE!

    Mos u beni merak o pepino italiane te Duces se Edi Rama i Enverit i sjell te gjitha ne Shqypni dhe i djeg te gjitha fet e fet ne inceneratoret e tij famoze te Rilindjes Socialiste.

    Rrnofte e qofte manifaktura shqyptare dhe Partia e Edvini!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*