Meta takohet me delegacionin faktmbledhës të Senatit të SHBA-së

August 12, 2017 16:46

Meta takohet me delegacionin faktmbledhës të Senatit të SHBA-së

Presidenti Meta priti dhe bashkëbisedoi me një delegacion të Senatit të SHBA-së, të kryesuar nga Senatori Roy Blunt, të cilët po zhvillojnë një vizitë pune faktembledhëse në disa vende të Ballkanit Perëndimor.

Kreu i shtetit dhe senatorët amerikanë vlerësuan marrëdhëniet e shkëlqyera dhe partneritetin strategjik mes Shqipërisë dhe SHBA-së, kontributin e Shqipërisë në NATO dhe rolin e saj stabilizues në rajon.

Bashkëbiseduesit vlerësuan vizitën në Malin e Zi të Zëvendëspresidentit të SHBA-së Mike Pence dhe mesazhet e tij të qarta mbi çështje të sigurisë rajonale, ato të koordinimit të veprimeve në kuadër të luftës globale kundër terrorizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm.

Meta nënvizoi se siguria është baza e prosperitetit dhe zhvillimit të rajonit tonë, ndaj bashkëpunimi kundër terrorizmit dhe krimit të organizuar me SHBA-në dhe NATO-n është vendimtar për të ardhmen e sigurt të vendeve tona dhe qytetarëve tanë.

August 12, 2017 16:46
Komento

2 Komente

 1. e veja e 21 Janarit August 12, 17:13

  Mbledhin fakte sa shqipetare jane ‘koke palare’.Te shlarkohet ambasadorja lope laramane ……

  Reply to this comment
 2. Presidenti i Republikes se KokePalareve: August 12, 19:15

  He more!
  A gjetet ndonje gjeeeee…?!
  Se faktet ketu jane brenda e nuk duken….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*