FOTO: Rama shoqëron ditën e parë të punës këshilltaren e re rome

January 3, 2018 14:38

FOTO: Rama shoqëron ditën e parë të punës këshilltaren e re rome

Eriglisa, vajza rome e cila preku gjithkënd me historinë e saj rrëfyer te “E Diela Shqiptare”, ka shkuar sot në ditën e parë të punës si këshilltare për çështjet sociale te ministria që drejtohet nga Ogerta Manastirliu.

Rama e emëroi Erglisën në këtë post ndërsa sot e ka shoqëruar bashkë me moderatorin Ardit Gjebrea në ditën e parë të punës.

“Viti i ri i punës nisi sot në mëngjes, me mirëseardhjen e Eriglisës në ekipin e Ministres së Shëndetësisë e Mbrojtjes Sociale #ShqipëriaqëDuam”, shkruan Rama ndërsa ka postuar edhe  fotot.

January 3, 2018 14:38
Komento

39 Komente

 1. fteri January 3, 15:37

  U gëzova për këshilltaren e re që vjen nga radhët e shtresave të vuajtur ,bravo z.Rama .

  Reply to this comment
  • Araniti January 3, 20:57

   Fteri!
   Po ç’bravo thua….po ky veprim eshte skandal!!
   A e njeh punen ne administrate!!??
   Po si mund te emerohet keshilltare e Ministrit nje e Sapo diplomuar dhe e papervoje!! ??
   Ç’fare keshillash dhe sugjerimesh mund ti ofroje ajo ministres per politika te caktuara sociale a shendetesore !! ??
   Po nuk e kuptoni , kjo eshte demagogji…dhe tallje me funksionin shteteror!! ??
   Ai fare mire mund ta sistemonte ne perputhje me diplomen ne nje institucion te nivelit te ulet a te mesem, por ne Ministri!! ??
   Po ku vajten konkurset e famshme…merita …etj…. po si mund te thuash bravo per Ramen kur ai tallet me te gjithe socialistet….me kete veprim ai tregon se eshte pronari i ketij vendi dhe jo kryeminister….Ai do sundoje sa kohe ky vend do kete njerez si ju….qe jeni analfabet funksional dhe qorra me sy hapur qe keni ardhur ne jete vetem per te lepire.

   Reply to this comment
   • sopiqoti January 3, 23:37

    Aranit, qenke nje trap e gjysem.Kuasrot e reja qe vujne nga kjo shtrese duhen perkrahur.Vajze e re,e shkolluar.me rezultate te mira pse te mos perkrahet.Rasti i kesaj vajze qe vjen nga shtresa shoqerore me e varfer e shoqerise tone,qe pati vullnet per te mbaruar studimet e larta pse te mos perkrahet.Ajo ka vullnetin per tu kualifikuar nepermjet punes dhe do ta beje me mire punen se sa se sa ata mburavece qe hiqen se gjoja ” jane me eksperience ” Te lumte Edi Rama.

    Reply to this comment
 2. tomorraku January 3, 15:41

  Qe e emeruat keshilltare te ministres bete mire dhe qe e shoqeruat vete ; po ky sharlatani Gjebrea c’do? Apo duke qene perkrah jush fiton imunitet ? kujton se njerzit harrojne shpejte ato maskaralleqet qe beri me Mamaqin me ato mjeranet ne studion e klanit !? Te pakten Ju, Kryeminister mos e merni me vehte ne vende publike ket sharlatan qe po mundohet me cdo kusht te mbuloje ate qe beri e per te cilen duhej ndeshkuar!

  Reply to this comment
  • Ardit pederasti January 4, 11:54

   Ky pederasti gjebrea bashke me ndrikullen grabocka kane shitur shume nga pjesmarrset e miss albania tek trupat diplomatike,jane kriminele dhe njeri pederast dhe tjetra lesbike

   Reply to this comment
 3. Tes January 3, 15:43

  Urime puna e re Eriglisa.

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA January 3, 15:56

  Nje veprim i mrekullueshem dhe shume kuptimplote!
  Ky eshte Kryeministri me fytyre dhe mentalitet europian!

  Reply to this comment
  • Sallakja January 3, 16:42

   Edi eshte djale inteligjente, ja njeh mire trurin nje pjese te mire te popullsise shqiptare ( N. Vjosa e compania bella ) Mbas 8 vjet kryeminister natyrishte do ti vje pyetja e gazetarit;
   Pa na thuaj c’ke bere keto 8 vjet ?
   E mbani mend ate vajzen ?
   Kush e futi ne pune ?

   O Net, si eshte ajo shprehja ? Hapu dhe….apo e kam gabim

   Reply to this comment
 5. Tasha January 3, 16:04

  Kjo eshte vertet shume e bukur ,urime per Eriglisen dhe familjen e saj

  Reply to this comment
 6. MONIKA NEPËRKA PIKA - PIKA January 3, 16:22

  Urime Eriglises per detyren e re , si dhe nje urim per Edi Ramen , qe duket se po hyn me kemben e djathte ne vitin 2018 , gje qe as mund te mendohej ta bente bajraktari me shpuren e tij mizore mesjetare !

  Reply to this comment
 7. mirel January 3, 16:30

  Po o timonier i madh..e bere shown me kete vajzen po merru me ata qe i ke rrugeve dhe papune. Me shkolle dhe te pashprese. Me ata qe ikin si puna e Florencit.
  Merru me uzinen qe po e rremon mamaja e Eriglises per skrap.
  Ku jane uzinat dhe fabrikat qe punonin mijera njerez. Ca i shkaterruat, ca i shitet te privatet. Punetori ngeli o pa pune, o pa rroge.,shikoni talljen qe ju behet naftetareve..
  Do i cosh tere naftetaret keshilltare ministrash?
  Kane dhe ata nga nje vajze dhe nga nje djale qe kane bere shkollen ne mes te Tiranes.

  Reply to this comment
  • enter"" January 3, 17:25

   Rama I shiti o derdimen?
   Pse e keni kete mani qe te gjitha shkaterrimet e Sales tia veshni Rames?
   Po mund te jete edhe show politik, por, por, ja te themi me plot gojen qe ESHTE SHOW POLITIK, e rreklame.

   Tani ti si I zgjuar qe je, kuptoje pak mesazhin pas ketij show dhe shtrirjen e tij ne hapesirat e shoqerise shqiptare.

   Vere pak trurin ne pune…

   Reply to this comment
   • mirel January 3, 18:35

    Ti eliqiiri nuk ke te drejte te flasesh.,tagjia minorikare eshte e vetmja mundesi komunikimi per ty.
    Ik atje germo ndonje varr grek me Ramutin, ate bej.

    Reply to this comment
    • Mirel po jo ai shpellari qe vjell vrerr January 3, 19:53

     @mirel suma,
     Po ti mirel sumcja cilin varr do te germosh ate te Salushe Qoftelargut babait tend shpirteror. Yt fare muti qe drita ka erresuar llogjiken. Nese shpirtin e keni me te zi se katrani te pakten mbyllni halene kur skeni gje per te thene.

     Reply to this comment
     • mirel January 3, 22:29

      Varrin e Sali qoftelargut do ishte mire ta germonim bashke o ti beqir i Ramiut.
      Po jeni te mjere dhe te dhjere dhe ja keni lene ne dore Ramutit ta mbaje deputete tere jeten

 8. Feniks January 3, 16:54

  Kryeministri Rama eshte bere i shpifur me keto shfaqje kllouni vetem per te bere reklame mediatike!
  Paska qene me mjeshter se cSali Berisha qe priste dhjete here shiritin per nje cope rruge!
  E pyes kryeministrin:
  -Pse nhuk ben pritje populli ne kryeminisdtri ne dite dhe ore te caktuara?
  -Pse nuk bejne pritje populli ministrat,zv.ministrat,te gjithe drejtoret e kryeministrise e te gjitha ministrive?
  -Pse nuk ben pritje populli kryetari i Bashkise Tirane,ky beniamini juaj,qe gjen kohe te dale ne tv sa here mbillet nje peme,sa here ka shfaqje apo emision tek Portokallia,Ermal Mamaqi etj?
  -Pse nuk bejne pritje te gjithe drejtoret e Bashkise Tirane dhge vartesit e tyre si ai i OSHEE,UKT,KESH etj,etj?
  -Pse nuk merreni ju zoti kryeminister,ministrat e drejtoret e te gjitha niveleve me leximin e letrave ankesa te qytetareve,por ua keni lene ne dotre te ca militanteve te pa afte dhe burokrate qe nuk zgjidhin asgje vetem se tallen me popullin?
  -Ju kam derguar 4 letra,zoti kryeminister juve personalisht,por nuk kam marre asnje pergjigje nga ju!
  Si duket ato takimet me qytetaret pas zgjedhjeve i paskeni bere sa per imazh mediatik,se administrata shteterore as qe do t’ia dije se cfare ankohen qytetaret!
  Kam 8 muaj qe ankohem ne UKT,Bashki,Kryeministri,Avokati i Popullit,etj,etj per nje shkelje te vendimit te K.Bashkiak Tirane per taksat vendore,por asnje nuk te pergjigjet sipas ketij vendimi.
  Ju mburreni dhe kercenoni se Reforma ne drejtesi do shporre te korruptuarit nga drejtesia,por,meqenese ju nuk merreni me ankesat e qytetareve,kuptohet se nuk keni as informacion nga populli se kush eshte i pa afte e kush eshte i korruptuar nga administrata juaj!
  Kercenoni gjyqtaret,por harroni se adminitrata shteterore eshte shkelsja me e madhe e ligjeve,shkaktarja e padrejtesive dhe e shtimit pa nevoje te proceseve gjyqesore.
  Ja une,psh.do te hap gjyq vetem per vjedhjen prej 560 lekesh ne muaj taksa vendore,por qe ne vit behen shume.
  Si une mund te kete me qindra vetem ne Tirane,por ju i injoroni letrat e popullit!
  Dhe kerkoni pastaj te denoncojme korrupsionin!
  Ja te gjithe ju qe nuk me jepni pergjigje ligjore per ankesen time prej 8-9 muajsh,nje arsye kryesore eshte se doni leke nen dore qe ta zgjidhni!
  Te verteten me njerezit tuaj zgjidheni vete,zoti kryeminister,por na jeni bere ju dhe kryebashkiaku te neveritshem me daljet pa shkak te arsyershem me tv!
  Harxhoni nje ore ne jave me ankesat e popullit se do mesoni te verteten e qeverisjes tuaj me sakte se sa informacionet roze te servileve tuaj!
  Te gjitha keto po ua thote nje antar i PS-se e jo nje idhtar i PD-se!

  Reply to this comment
  • vicens January 3, 19:26

   Occorbe e Kazanit te PD mbylle gojen e lig se trurite ik per lesh mendja jote eshte aq ngushte savrimaa egjilperes ! .

   Reply to this comment
  • Patrioti January 3, 22:34

   Feniks, Te pergezoj per keto qe shkruan. Mendoj se je teper i sakte dhe te inkurajoj te shkruash me me force. Eshte e vertete qe Kryeministri yne eshte nje showman, mjeshter i fasades dhe asgje me shume. Me vjen keq qe populli nuk arrin ta kuptoje kete.

   Reply to this comment
 9. MH January 3, 17:32

  Mirel!
  Petja e yte. “Ku jane uzinat dhe fabrikat qe punonin mijera njerez”. Nuk duhet drejtuar Edit por Cekut te bardhe ne funde te Adriatikut dhe Sali Berishes ne krye te politikes shkaterruese te ekonomis qe perfundoj per skrap dhe kryente me shume zelle direktivat e agjentures Serbe per ta patur Shqiperin te lodhur per ta rrembyer me skuadra gjuetaresh.
  Pergjithe keto bema rradhen e ka Vettingu po veshgojme kohen.

  Reply to this comment
  • mirel January 3, 18:42

   Dakort jam. Ate pyetje e kane bere shqiptaret me kohe, por Ramiu pergjigjen e jep me privatizime dhe koncesione te tjera..
   Tani me thuaj eshte kjo sipas stilit te Berishes apo sipas interesit te popullit?
   Atehere kuptoje pretendimin tim.
   Dite me pare ishin naftetaret e mbetur pa rroge nga kompania private e Besos, shokut te Ramiut qe ia ka dhene naften dhe tallen per qef me popullin,,mos ngecni vetem te shkaterrimi i Berishes.
   Fundja Ramiu ishte pjese e asaj maskarade te Cekut te Bardhe te Gramoz Pashkos.
   Ramiu e beri ndarjen nga Berisha pak me vone.
   Ke degjuar gje qe Ramiu te kundershtonte Cekun e Bardhe, se mua nuk me kujtohet?
   Eshte Ramiu ai qe po shet gjithcka dhe po e jep me koncesion?
   Pasi te jesh pergjigjur ketyre pyetjeve, atehere i drejtohemi Berishes?
   A ndodhet Berisha ne burg apo ne pushtet?
   Kush eshte President?
   Mos te flasim me tej per greket dhe zonen e lire ekonomike qe Ramiu e ka shitur detin te greket, po nuk e deklaron.
   Keta bejne sikur fusin ndonje investues nga jashte dhe i kane ne pronesi te tyre te gjitha pasurite e shqiptareve.
   A ka me krim se kaq?

   Reply to this comment
 10. h January 3, 17:32

  Xhest i admirueshem.Nuk zgjidhen te gjitha problemet e shoqerise
  shqiptare nga kryeministri por rasti eshte domethenes dhe jep
  shembull praktik si duhen zgjedhur njerezit.
  Jo si ai bisha qe solli gjithe koprativen malore.i vuri kollare,
  i coi tek plepat dhe i beri ministra.Ata tani hedhin bomba
  dhe gjuajne me gure ne parlament se veten ate loje
  kane bere kur ishin te vegjel;te gjuajne me gure ariun dhe ujkun.

  Reply to this comment
 11. info analitike January 3, 17:57

  Po Sandrit i bere te fala mo? Shiko si genjehen militantet me keto sgfaqje te rendomta hipokrizie. Po pse kjo na qenka rruga e punesimit o shoku Kriepsiko? Zgjidh ore problemet e njerezve ne nevoje qe ne themel e leri lojerat me ta me bishta si Gjebrea qe eshte shembulli tipik i servilit te privilegjuar ne cdo regjim. Keshtu emulon servilizmin dhe show-un mediatik dhe jo mesimin dhe sakrificat per te arritur obiektivat ne jete. Po zaten edhe ty keshtu te moren ne pune sepse vete nuk ishe i zoti per asgje pervecse te jetoje si vagabond. Se sa i duan e kujdesen per romet sorosianet mjafton te shikosh OJF-te qe majmen me fonde e nuk i japin asgje familjeve ne nevoje.

  Reply to this comment
  • Granit Boni January 3, 20:03

   @infoanaliiiittttt
   Nuk mund te rinte pa dale edhe infofenda qe te qelbte blogun.Po pse Qeveria duhet ti punesoje njerezit more truthare??? Qeveria harton politikat e zhvillmit dhe punesimi realizohet ne tregun e punes sipas kerkese-ofertes.Rama dha vetem nje shembull se si kjo vajze ne lufte me varferine dhe skamjen zgjodhi rrugen e mesimit dhe te punes dhe jo ate te qelbesires qe fshihet neper blogje me nickname infoanali dhe godet me gurre pas shpines. Po Zaten kete pune ke bere tere jetes o faqezi. Mbase do jesh nga ata qe rruanin dikur ciftet kur benin dashuri dhe masturboheshin prapa ferres.

   Reply to this comment
 12. Plaku Xhuxhumaku January 3, 18:32

  Kujdes kur i shkruani emrin kesaj vajzes se mund t’ju shkoje dora gabim dhe ne vend te Eriglisa shkruani Eraglasa.

  Reply to this comment
  • Vlonjati 912 January 3, 19:48

   O plaku mutxhukaku,
   Po zeher e ke ate shpirt more shpirtqen. Po si nuk thate nje fjale te mire more kelyshe te bushtres edhe kur Kryeministri ben dicka qe eshte per tu pershendetur. Do te vdisni duke pshurrur neper blogje o vemje mjerane.

   Reply to this comment
   • Plaku Xhuxhumaku January 4, 01:35

    Avash re ti pe Vlore, duku na Firi e te nai rruaç me Xhilet. Nxirr shkume, nxirr shkume o epileptik qe te ka vajt truri ne bythe te Edvinit te ka vajt.

    Reply to this comment
 13. Aliu nga Selenic January 3, 18:43

  Eshte nje veprim i Kryeministrit per tu admiruar.! Nje lidhje e shkelqyer me te gjith shtrasat e popullsise.! Une jo vetem une pore te gjith jan impresionuar nga nje gjwest i tille. Bravo Kryeminister.
  Keta qe i luten zotit pese her ne dite akom nuk e kuptojn qe zoti eshte tek njerzite dhe jo ne qialle. Ai qe punon sice thote zoti ai eshte zoti.Edi Rama ka punuar ashtu sice thote zoti dhe jo si ata te tjeret qe i luten zotit e punojne si Satanai.!

  Reply to this comment
 14. mirel January 3, 19:04

  Popull shqipkare,,e meritoni jo nje e dy e tre varreza, po gjithe Greqine dhe Maqedonine dhe Serbine tju perzene nga tokat tuaja dhe te ngeleni me keq nga kjo jevga e Ramiut,
  Mbyteni me nje luge uje dhe me nje dron.
  Thurrini lavde tradhetarit me te madh te ketij populli.
  Nderkohe qe naftetaret kane nje vit pa marre rrogen nga ky shtet muti, ju po shkumezoni nga deliri, .
  Plere milet.

  Reply to this comment
 15. Fasade rilindojtesh... January 3, 19:13

  Po Netit nuk do i japi ndonje postiqe qe te ngrohte?

  Aman o shokeni, vini doren ne zemer per ushtarin e partise se i jane fishkur mullaqet e i jane bere mavi nga te ftohtit hypur gjithe naten maje taksise.

  Reply to this comment
 16. N.VJOSA January 3, 19:29

  Sallake
  ose
  Zemerzi, Salizi, deri ne kockë!…
  Per tipa si ty thote Kadareja , kur flet per tipa shqiptarësh, qe nuk i kane qef njerzit e zot?!…
  O Zagar i Saliut, po ajo vajza vjen nga komuniteti rom, qe ka qenë me i perbuzuri në Shqiperi!
  Te te them racist?!…
  Por je dhe Qorr,
  që shikon deri tek hunda jote…asnjë centimeter më tej!
  Te kam shkruar njeherë fjalet e Anshtainit:
  UNIVERSI DHE BUDALLALLEKU NJERZOR JANE TE PA FUND, POR PER ATE TE PARIN, ( Universin)
  NUK JAM FORT I SIGURT….!

  Reply to this comment
 17. NAZMIE January 3, 20:03

  PO I DREJTOEM FELIKS OSE FELIKSE CFAR DO QE TE JESH ;QE TE MOSMENDOSH QE UNE I KAM VAJ PUNET JO KAM FEMIHEN TIM PA PUNE KA DY FEMIJE ME NJE ROGE SHTETI ESHTE ME SHKOLLE TE LARTE ;ESHTE PROFESION QE AI E KA MARE ME NOTEN 10 PA PUNE EDHE NE KOHEN E SALIS:PSE DO THUASH ZOTROTE ;I KERKONIN PARE NE KOHEN E SALES ;TANI E BEJNE ME MENYRE TJETER DUKU NGA SHTATORI ;KUR SHKON ATY TE KATUNDARI I SHTIKES TE OFENDON PO TI PSE KE ARDHIR ´´´´
  ME KE THENE ZOTROTE ;UNE TE KAM THENE ?PSE DO HEQ TE TJERET TE TE VE TY ;JO I THAME;PO NE SJEMI BUDALLENJ TE VIME KOT NE ATO MOMENTE RUMBADUCI MENDIEMADH E DONTE NJE KU TE DJEG E KU TE DHEMB ISH LSI NE SHUM VENDE KA LENE TE PA AFTET QE KA VENDOS SALA DHE META;;
  NJE FIRME PRIVATE KERKONTE NJE PUNTOR QE TE DINTE GJERMANISHT DJALI KA MBARUAR NE TIRANE PERKETHYS DHE INTERPRETUS;BAZEN E SHKOLLES E KA MARE NE GJERMANI MENDONI SI E DI GJERMANISHTEN ME DHENDERIN GJERMAN DY NIPA QE I FLASIN TE DY GJUHET PERSOSUR ;NIPI NE UNIVERSITET HABITEN SI KA MUNDESI QE SKA PUNE ; ZOTNIA QE EPRITI I FOLI GJERMANISHT KY JU PERGJEGJ ;NGELI PER NJE MOMENT DHE I THA TI E NJIKE SHUM MIRE ;NUK MUND TE TE MAR NE KETE VEND DO FLAS ME SHEFIN DO TE LAJMEROJME;3 muaj IKEN PERGJIGJEN ?PO CFAI KA RAMA QE NUK ESHTE NE PUNE FEMIJA IM:´? AI KA BERE SHUME DHE DUHET TE FLASIM REALITETIN ;FAIN E KANE ATA QE CV E TIJ E KANE EDHURNE PLERA DUKE MOS I DHENE SHANC VITET KALOJNE KUR KEKON PUNE ME CV KUSH E LEXON THOTE DICKCA KA QE SE MARIN NUK E VRASIN MENDIEN QE TI SHOHIN SIC DUHET KERKESAT DJALI KA UMBUR BESIMIN PRANON TE PUNOJE SHOFER/// VAJZA PATI FAT QE U TAKUA ME DIKE QE E COI TE RAMA URIME PER VAJZEN SUKSESE NE PUNE I KISHTE LEZET VENDI KU ISHTE UL E MERITONTE ;Z RAMA JU SHTOFTE JETA DHE SHENDETI SE KU VE DOREN PUNA SHKON SIC DUHET NJEREZIT I SHKATEROI NJE TRAZICIN I TEJ ZGJATUR KU U MBUSHEN PO SU NGOPEN TE PA NGOPURIT

  Reply to this comment
 18. natasha January 3, 20:12

  PO I DREJTOEM FELIKS OSE FELIKSE CFAR DO QE TE JESH ;QE TE MOSMENDOSH QE UNE I KAM VAJ PUNET JO KAM FEMIHEN TIM PA PUNE KA DY FEMIJE ME NJE ROGE SHTETI ESHTE ME SHKOLLE TE LARTE ;ESHTE PROFESION QE AI E KA MARE ME NOTEN 10 PA PUNE EDHE NE KOHEN E SALIS:PSE DO THUASH ZOTROTE ;I KERKONIN PARE NE KOHEN E SALES ;TANI E BEJNE ME MENYRE TJETER DUKU NGA SHTATORI ;KUR SHKON ATY TE KATUNDARI I SHTIKES TE OFENDON PO TI PSE KE ARDHIR ´´´´
  ME KE THENE ZOTROTE ;UNE TE KAM THENE ?PSE DO HEQ TE TJERET TE TE VE TY ;JO I THAME;PO NE SJEMI BUDALLENJ TE VIME KOT NE ATO MOMENTE RUMBADUCI MENDIEMADH E DONTE NJE KU TE DJEG E KU TE DHEMB ISH LSI NE SHUM VENDE KA LENE TE PA AFTET QE KA VENDOS SALA DHE META;;
  NJE FIRME PRIVATE KERKONTE NJE PUNTOR QE TE DINTE GJERMANISHT DJALI KA MBARUAR NE TIRANE PERKETHYS DHE INTERPRETUS;BAZEN E SHKOLLES E KA MARE NE GJERMANI MENDONI SI E DI GJERMANISHTEN ME DHENDERIN GJERMAN DY NIPA QE I FLASIN TE DY GJUHET PERSOSUR ;NIPI NE UNIVERSITET HABITEN SI KA MUNDESI QE SKA PUNE ; ZOTNIA QE EPRITI I FOLI GJERMANISHT KY JU PERGJEGJ ;NGELI PER NJE MOMENT DHE I THA TI E NJIKE SHUM MIRE ;NUK MUND TE TE MAR NE KETE VEND DO FLAS ME SHEFIN DO TE LAJMEROJME;3 muaj IKEN PERGJIGJEN ?PO CFAI KA RAMA QE NUK ESHTE NE PUNE FEMIJA IM:´? AI KA BERE SHUME DHE DUHET TE FLASIM REALITETIN ;FAIN E KANE ATA QE CV E TIJ E KANE EDHURNE PLERA DUKE MOS I DHENE SHANC VITET KALOJNE KUR KEKON PUNE ME CV KUSH E LEXON THOTE DICKCA KA QE SE MARIN NUK E VRASIN MENDIEN QE TI SHOHIN SIC DUHET KERKESAT DJALI KA UMBUR BESIMIN PRANON TE PUNOJE SHOFER/// VAJZA PATI FAT QE U TAKUA ME DIKE QE E COI TE RAMA URIME PER VAJZEN SUKSESE NE PUNE I KISHTE LEZET VENDI KU ISHTE UL E MERITONTE ;Z RAMA JU SHTOFTE JETA DHE SHENDETI SE KU VE DOREN PUNA SHKON SIC DUHET NJEREZIT I SHKATEROI NJE TRAZICIN I TEJ ZGJATUR KU U MBUSHEN PO SU NGOPEN TE PA NGOPURIT

  Reply to this comment
 19. mirel... January 3, 22:38

  Mundohuni o njerez te flisni embel…..!

  Reply to this comment
 20. Adih January 3, 23:04

  Feniks … @ Shume kerkesa paske more djale , ,megjithese ke plotesisht te drejte . Ky ja ka kaluar Enverit, Mehmetit ,Saliut ,Likes, Finos ,Majkos e Meksit . Rama eshte i pari kryeminister, qe ka mbyllur zyrat e ankesave ne kryeministri ,ku si shejtan budalla thote me dergoni letra ,ku fshin bythen ne menyren me arrogante me to , dhe nuk do perplasje direkte neper keto zyra ???!!!Ku edhe enveri i kishte.
  Edhe une i jam ankuar disa here me leter per kryebandillin e tij VANGJUSH DAKON ,Qe ka shkelje te ligjit,,vjedhje , cenim prone . shkaterim pronash ,dhe ky nuk me kthen as edhe nje here pergjigje..Te uroj gjithe te mirat Feniks.. Te presim vettingun ,dhe ta dish prej meje ,keta nuk po i ze gjumi naten …

  Reply to this comment
 21. Feniks January 4, 01:43

  O Nazmie!
  Nuk ke pse e lavderon Ramen,se kjo pune nuk i takon atij!
  Ky veprim tregon se administrata nuk punon me ligje,por me anti ligje ose korrupsion!
  Nuk mbahet shteti me spaktakle mediatike,prandaj me mire hesht!
  Ne kohen e socializmit te gjithe ishin te punesuar,por nuk dilte as Enver Hoxha apo M.Shehu t’i merrte per dore e t’i conte ne zyre!
  Ky eshte nje SKANDAL DHE TURP per nje shtet normal!

  Reply to this comment
 22. Kris 1 January 4, 02:43

  Gje e mire se ne administrate duhet te kete edhe Rom.Por romet duhet te jene ne organet e zgjedhura sapse nuk kane perfaqesim.Te besh shou per kaq pak vetem nje rilindas i frymezuar mund ta beje.

  Reply to this comment
 23. Thika me helm . January 4, 03:12

  Z.Rama do mbahet mend per shume vite qe rregulloi Tiranen si kryetar bashkie dhe si i vetmi kryeminister qe po nderton shtet ligjor prandaj dhe Europa dhe Amerika e perkrahin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*