FOTOT / Si u prit ish-ministri kur doli nga zyrat e Kuvendit

October 21, 2017 20:16

FOTOT / Si u prit ish-ministri kur doli nga zyrat e Kuvendit

Këshilli i Mandateve në Kuvend ka vendosur të bllokojë arrestimin e Saimir Tahirit. Anëtarët e PS-së në Kuvend kanë hartuar një raport i cili refuzon kërkesën e prokurorisë për arrestimin e Saimir Tahirit.

 

 

October 21, 2017 20:16
Komento

16 Komente

 1. Raimond vlonjati October 21, 20:26

  Natyrisht nuk mund te arrestohet se nuk kishte prova te mjaftueshme per arrestim ,

  por nuk mund te pritet si hero , sepse ne kohen e tij u mbush gjithe Shqiperia me droge

  Reply to this comment
  • korçari October 22, 09:39

   Keto foto tregojne injorancen e nje pakice se nuk mund te behet hero pa bere vepra heroike pa permendur se vuri ne poste kyçe tepelenas hajdute dhe kanabisi u perhap ne gjithe Shqiperine.Prandaj vazhdojne te shijne akoma keta palo politikane pa shtylle kurrizore(Moralisht Tahiri eshte fajtor pasi deshtoi ne luften kunder krimit dhe kanabisit)

   Reply to this comment
  • shpatar October 22, 10:30

   Raimondi i Vlores .Mos na i shit keto si gjera te keqija . Qe eshte e mbushur Shqiperia nga veriu ne jug kete e di gjithe bota . Qe po ushqehen shqiptaret me keto trafiqe edhe kete e di gjithe bota .Por mos harro nje gje. Ajo Babica e Vlores, nese je vlonjat, ka qene baza e kriminelve te Pd ne 97.Mos aludo as per heronje e as per politikane te ndershem.
   Ishin pikerishte politikanet e viteve 93 -97 qe ngriten bazen e tafikantve e kriminelve ne Shqiperi . Ishin po keta qe u perplasen me arme sa ne qytetin tend Heroik humben jeten per mustaqet e Bac Saliut 2800 djem nenash vlonjate .
   Krimbi qe hodhi Pd ne politiken shqiptare do beje ciklin e tij . Ngritjen ,lulezimin dhe vdekja .Vdekjen po e kerkon populli shqiptare qe te shpetoje por aktualishte bazat e tij jane akoma gjalle .
   Nuk u prit Sajmiri si hero . Mund te ishje dhe ti une e kushdo tjeter ne vendin e Sajmirit .Ai populli qe e duartrokiti i dha atij te drejten qe i takon kujdo ne se gjykimi behet nga segmentet e politikes. Organet ligjzbatuese shperdoruan Drejtesin jo per te mbrojtur apo denuar Sajmirin por shkaterruan themelet e saj per nje Drejtesi te paanshme dhe te specializuar .
   Ndoqa filmin francez Dhama e kalter . Gjukohesh 2 person qe ne bashkpunim me njeri tjetrin kryen akte vrasese .Ne gjithe procesin hetimior Prokuroria nuk beri as me te voglin gabim .Jo qe nuk u nxitua ne analizen e fakteve por mblodhi, aq shume fakte, sa dhe opinjoni i atij rajoni u shpreh pro prokurorise qe hetonte .Tek ne ndodhi e kunderta .Opinjoni u ngrit pro Tahirit me aktin e duartrokitjes. Kjo qe ndodhi me Tahirin, e duartrokitur, nuk eshte mbeshtetje Politike per faktin se dhe kupola e Ps u shprehe shume qatre .Per te te vendosi Drejtesia. Nese argumentet e prokurorve Tropojan, e theksoj Tropojan se nuk eshte rastesi por ndikim politike i Pd ,do te ishin bindese per opinjonin e jo per Komisjonin e mandatve ,asnje nuk do dilte te duartrokiste Tahirin .
   U ndala pak ketu jo per te te bindur ty por gjithe opinjonin shqiptare. Per keto ceshtje kaq te rendesishme te Drejtesise sone. Ne duhet te jemi me aktiv sic bene shume popuj te tjer kunder figurave kryesore ne Rumani e Kroaci .
   Mesazhi Evropjan eshte i qarte jo vetem per politiken e shtetin por dhe per gjithe popullin shqiptare :Po nuk denua K/Ministrat ,Ministrat ,Deputetet dhe gjithe te inkriminuarit ne kupol ska bashkim me familjen Evropjane .Kush eshte me i interesuar per kete fakte. Politikanet tane, qe rrojne me mire se evropjanet, apo populli shqiptare qe ska me se te ushqehet .Kjo duhet te sensibilizoje te gjithe ne, Medjat qe u vijne verdall me komente e analiza sipas simpative politike, intelektualet ne cdo fushe e veprimtati shoqerore, duke e vene politiken ne shenjester per te vepruar ne interes te popullit e jo te kupolave .
   Mua nuk me intereson se kush eshte ne pushtet . Une dua shtet dua Drejtesi ,dua pune ,e jete te sigurte. Dua personalitet qe keta politikane te mos me kapin per veshi e te me degdisin e burgosin se nuk jane ne gjendje te ushqehem .Dua qe cdo shqiptare te rroje me djersen e tij e jo te mendoje per plantacjonet e kanabisit e te drrogave .Kjo nuk ka qene psikologjie e te jetuarit, qysh kur shpallem Mevetesine ne 1912, tradite e popullit shqiptare .Fukarenje qe zvarriteshim ne sy te botes por kriminela ,kondrabandista ,hajduta ,se tradhetare e kemi profesjon , nuk ishim ne kete fare soji ku na katandisi politka e viteve pas 91 . Prandaj te ngrihemi e ta shkaterrojme me rrenje kete semundje 27 vjecare jo duke duartrokitur politiken por duke i bere gjyqin asaj. Nuk eshte detyre e Rames as e te Majtes por e gjithe popullit shqiptare e te mekanizmave ne sherbim te tij. Organizatat e pavarura, institucjonet ,shoqatat, e Medjat, te shkeputen nga kjo rutine qe sjep rezultat e te ngren popullin per te ndryshuar gjendjen politike ne vend drejt standarteve Evropjane.

   Reply to this comment
  • mirel October 22, 16:17

   Si hero pritet se eshte fitore ndaj Berishes. Kjo eshte llogjika me e thjeshte e kesaj tragji-komedie.
   Njerezit shikojne viktimizimin qe mund te beje Berisha nese i jepet pak liri veprimi. Prandaj reagojne emocionalisht.

   Reply to this comment
 2. fernando October 21, 20:35

  keta simpatizante kane dale vete aty pa i thirur askush dhe kjo flete shume sepse impenjohet nje parti e tere paguajne dhe pare dha mjete dhe mezi i mbledhin turmat. pra ky popull po zgjohet dhe di ts vlersoi te mirin dhe te ligun

  Reply to this comment
 3. demo October 21, 20:53

  Sepse populli di ta beje mire diferencen.

  Reply to this comment
 4. Katundari digital October 21, 21:48

  Ca lloj poulli dhe cfare turpii. Saimir Tahiri nuk eshte yll kinemaje ose i muzikes rock.Dhe sikur te mos kete prova ka dyshime bile te forta se ka bashkepunuar.Tonelata droge jane trafikuar nga ky grup per vite te tera.I vetmi oficer policie qe u morr me ta u denua si kriminel. Se opozita ben politike me rastin nuk eshte arsye per te mos e dorezuar tek drejtesia. Kjo eshte detyre e opozites.

  Reply to this comment
 5. Tuku October 21, 22:03

  Rrace qe ndihet mire ne oisllek…turp

  Reply to this comment
 6. Vata October 21, 22:22

  Qe nga viti 1991 e deri me sote ka qane ministri i brendshem me i mire. qe ka vendosur rregull ne policin shqiptare .Dhe i ka ngritur shqiperin ne nivel
  nderkombetare me te mire se asnje here.! Dhe ju doni te coni ne burg ! Pa prova! Kesaj i thon cudia shqiptare. Ku ne shqiperi per26 vjet keni kryeministra ministra .deputet .polic e te tjere qe kan vrare kan vjedhur. Popullin ! Dhe sot i keni ne parlament nuk po i arrestoni ! Po kete Sajmirin qe punoj per femijte tuaj qe te jetojne te sigurte ne vendin e tyre!doni ta arrestoni .une jetoj jashe shqiperie the po mundohem te shkruj vetem te verteten . Se kush punon per shqiperin ju o futeni ne burg o e vrisni ! turp turp te keni

  Reply to this comment
  • agron October 22, 14:39

   Ndaj të njëtin mendim me ty.
   Por ne Shqiperi,është fatkeqsi të jesh i prirur për të punuar për të mirën e popullit.
   E kundërta,nëse je mashtrus,hajdut,kriminel,vrasës,narkoman,tutor etj etj,je njeri i respektuar,drejtus partie,drejtus firme,parlamentar,me pak fjalë,”njeri shëmbullur,për komunitetin ku jetojnë”.

   Reply to this comment
 7. Vata October 21, 22:26

  Qe nga viti 1991 e deri me sote ka qane ministri i brendshem me i mire. qe ka vendosur rregull ne policin shqiptare .Dhe i ka ngritur shqiperin ne nivel
  nderkombetare me te mire se asnje here.! Dhe ju doni te coni ne burg ! Pa prova! Kesaj i thon cudia shqiptare. Ku ne shqiperi per26 vjet keni kryeministra ministra .deputet .polic e te tjere qe kan vrare kan vjedhur. Popullin ! Dhe sot i keni ne parlament nuk po i arrestoni ! Po kete Sajmirin qe punoj per femijte tuaj qe te jetojne te sigurte ne vendin e tyre!doni ta arrestoni .une jetoj jashe shqiperie the po mundohem te shkruj vetem te verteten . Se kush punon per shqiperin ju o futeni ne burg o e vrisni ! turp turp te keni

  Reply to this comment
 8. Mark uk October 22, 11:35

  Te gjith jan militaruc me pages qe ka organizue Erjon Velija me banden e horrave ne Shqipni.

  Reply to this comment
 9. mirel October 22, 16:15

  A ka mundesi te vazhdoje tregetia e droges o vella se mban me buke shqiptaret e braktisur nga shteti.
  Ligjerojeni po keni bythe.

  Reply to this comment
 10. A October 22, 17:09

  Ne Shqiperi kemi nje shtrese debilash qe ja lajne dhe ja shplajne trurin te tjerit qe jane me diagnozen “MILITANT PARTISH” qe nuk mendojne me mendjen e tyre, por mendojne dhe veprojne me mendjen e kryetarit te partise si te EDI RAMES, LULEZIM BASHES, SALI BERISHES, FATOS NANOS, etj.
  Keto tipa quhen ne gjuhen popullore “RROTA K . RI”. Jane njeri me debil dhe psikopat se tjetri.

  Reply to this comment
 11. Gjeneral Telini October 22, 18:03

  Ministri me mire gjate ketyre 27vjeteve. I dha dinjitet Policise, i dha kurajo policeve. ngriti ne nivel evropian policine, per aq sa e lejoi politika, e allishverisheve, e marveshjeve soto banco , e piktorit, te bunkartit, shtepise sé gjetheve , me like floririn, me defter, ne dore, me lulush hollandezin, me llalle, shelliren, me vishon e shikut, qe edvini, e dekoroi fshehurazi, dhe deklaraten qe beri, ne Kukes, per Zgjedhjet lokale, tè 2015tes, se Antishqiptari me i Madh , i te gjitha kohrave, ka punuar per Shqiperine, dhe ane pozitive. dhe tani do ta perdori Tahirin si koke Turku. Sepse Tahiri ka qene kunder, pazareve te edi rames, me liken, e monika gopm….s , dhe lulush berishovicit, vellait me babe te Ermal Hoxhes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim