FOTO: Tirana e vitit 1916

April 24, 2016 16:47

FOTO: Tirana e vitit 1916

Gazetari Ilir Konomi ka publikuar një foto të Tiranës në vitin 1916.

Fotoja është e një shekulli më parë dhe është fotografuar nga Maximilian Lambertz.

“Tirana dhe shtëpitë e saj të famshme me bahçe dhe kopshte me pemë nga Maximilian Lambertz, fillim qershori 1916. Arkivi austriak”, shkruan Konomi në FB.

April 24, 2016 16:47
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*