FOTOT / Tirana zbukurohet për festat e fundvitit

November 25, 2017 09:58

FOTOT / Tirana zbukurohet për festat e fundvitit

 Dritat që po zbukurojnë Tiranën kanë filluar të sjellin atmosferën festive më herët këtë vit në qytet.

  Qyteti i Tiranës po zbukurohet nga dritat dhe dekoret e ndryshme në prag të festave të fundvitit, Krishtlindjet dhe Viti i Ri.

 Me afrimin e festave, edhe qyteti ka filluar që të vishet me vellon e tij të re, çka është kthyer në një traditë të bukur duke tërhequr vëmendjen e vizitorëve vendas dhe të huaj.

 Bashkia e Tiranës ka sjellë festën në disa nga rrugët kryesore, ndërsa ka menduar që të shtojë rrugët me ndriçim të ri.

 Ndërkohë, në sheshin “Skënderbej”, ka filluar që të hedhë shtat edhe një pemë gjigande festive për festat e fundvitit.

 

November 25, 2017 09:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*