Foto/ “Të pikturosh” mbi një kalë

April 25, 2016 11:04

Foto/ “Të pikturosh” mbi një kalë

Këto foto të mrekullueshme tregojnë dizajnet e krijuara në kuaj nga artistja 27- vjeçare, Melody Hamer.

Fillimisht punën e saj e nisi si një dëshirë kur ishte në moshën 12- vjeçare duke i qethur flokët ponit të saj. Por më pas ky pasion u kthye në një punë për të.  Në vitin 2013 ajo krijoi kompaninë e saj në Lanschire, pasi numri i klientëve të cilët kërkonin dizanjet e saj për kuajt u rrit.

Fillimisht ajo bënte qethje të thjeshta të kuajve, por më pas me rritjen e kërkesave dhe të përvojës, ajo filloi të dizenjonte dhe të bënte qethje artistike.

1-31-933x445

3-24-933x445

4-20-933x445

April 25, 2016 11:04
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*