Franca do dëmshpërblejë të mbijetuarit dhe viktimat e holokaustit

November 4, 2015 20:26

Franca do dëmshpërblejë të mbijetuarit dhe viktimat e holokaustit

Franca do të shpërndajë 60 milionë dollarë për viktimat e holokaustit, pasi kompania kombëtare hekurudhore SNCF gjatë Luftës së Dytë Botërorë ka bërë transportimin e hebrenjve në kampet naziste.

Në një deklaratë së përbashkët të Departamentit amerikan të Shtetit dhe Ministrisë së Jashtme të Francës thuhet se tashmë kanë filluar kërkesat për kompensime nga të mbijetuarit si dhe familjet e atyre që humbën jetën nga holokausti.

November 4, 2015 20:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*