Mbyllet 0 me 2 ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Francës

November 17, 2019 22:19

Mbyllet 0 me 2 ndeshja e futbollit mes Shqipërisë dhe Francës

Ndeshja e futbollit Shqipëri-Francë ka përfunduar 2 me 0.

Në minutën e 8 Tolisso çoi topin në rrjetë pas një gjuajtje me kokë.

Një krosim i Griezman në zonë u shfrytëzua shumë mirë nga francezi.

Ky ishte një ndëshkim shumë i shpejtë, që në aksionin e parë të Francës.

Shumë shpejt erdhi dhe goli i dytë.

Griezman shënoi pas një gabimi të mbrojtjes.

Dy gola brenda 30 minutave kanë zbehur atmosferën në stadium.

Rezultati nuk ndryshoi deri në fund të lojës.

 

o.p. / dita

November 17, 2019 22:19
Komento

9 Komente

 1. VERI November 17, 22:55

  stadiumi i mbushur mire me ndoshtaj dhe nga ata qe nuk e kane idene e futbollit apo dhe te sportit ne pergjithesi . Me binte “ere zyre” tifoslleku dhe jo ere liri , kenaqesi , vellazeri ..!Ndoshtaj prezenca e k/ministrit i ka bere dhe vajzat , numuri i te cilave ishte mjaft i madh , te vertetojne se partia e Edit qe quhet “rilindje ” ,pasi P.S. nuk eshte te kete numurin 50% te antareve te saj .Keto jane aventurat e tij te pa krahasueshme , pas Sancos qe luftovi me mullijte e erres por nuk fitoj gje . Shiu deshmoj lotet e popullit qe nuk ka buke te haje ..!

  Reply to this comment
 2. Golia blu November 18, 00:09

  Do doja shume te behej nje referendum ku te pyetej populli nese jane dakord qe ne nje vend ku mungojne shkolla, spitale, rruge dhe ka kaq shume varferi dhe mungese shprese te shpenzohen para me stadiume te tilla qe thone se kushtojne 75 milion euro.
  Pse?
  Mos kemi futboll te zhvilluar?
  Ne vetem humbim.
  Atehere pse?
  Nese shumica e popullit voton qe e duan nje stadium te tille ne nje vend me kaq probleme, atehere ne e emeritojme plotesisht Ramen dhe Rame ne.
  Sic meritojme Saliun dhe te birin e tij qe ishte paar Rames e do vije pas tij

  Reply to this comment
  • kalem November 18, 00:09

   E kishe sondazhin
   I degjove thirrjet en stadium Rama ik?

   Reply to this comment
  • Goolshenuesi ... November 18, 10:17

   Deri diku ka vend per kritike ,par kjo nga nji Perspektive

   Sociale vs gjendjes se Spitaleve ne ate vend ,sipas meje ,

   do duhej te ndertohej nji Siptal Gjigand e funxiononte brenda ne cdo Repart me nji disipline Ushtarake ,
   i cili do te mbulonte te gjitha artet e OP te shqiptareve ,
   qe ky popull mos te bridhte e lite paret Botes ,
   per nji Kurim ose Opoeracion por ta kryente ate i sigurt
   ne vendin e tij duke kursyer edhe ate Tortur udhetimi e shpenzime + jashte Shqiperise .

   Pooor,,, [ ka gjithmone nji ” por “]

   Kjo varet edhe nga investoret se ku ne cilin sektor duan ata ta hedhin Paren e jovetem nga Qeverriu

   edhe pse nji Stadium i tille sipas mendimit tim Personal ,
   per nivelin e Futbollit qe kemi ne ,nuk ishte dicka Emergjente ,
   por
   “Bossat e atij vendi ” si eshte tradite ke tregtaret shqiptare ,
   duan te hedhin e loje 1-€uro dhe Fitojne Bingon !
   ——-
   Sidoqofte ,
   kemi nji Veper e cila eshte funxionale dhe ne Sport
   eshte arritje e nji standarti la Europian .

   Sa i takon kritikave te njianeshme ,qe i referohen thjeshte Qeverrise e konkretishte KM ,
   siedhe thirrjet e taborit idiot te nxitur nga sharlataet Politikan dje ne Stadium ,
   jane per mua No-Gou ,jane pjes e atyre qe s’e duan kte vend dhe s’e kan dashur asnjiher .
   Duhet folur me karta te hapura dhe ber nji krahasim
   te thjeshte se ;

   Kjo qeverri ,
   ka ndertuar ne kto 6-vjet qeverrisje ,

   Qytetet Shqiptare ,
   rruget ,
   institucione
   Dogana ,
   Aeroporte
   Porte

   etj ,

   me shume se kushdo qeverri ,
   sa nuk ndertuan te gjithe se bashku
   per 24-vjet sali-nano-meta ,

   pra Realiteti jo bla bla -ja flet qarte per kte Qeverri Socialste ,

   e cila e mori Shqiperine nga nji hale shpellaresh ,

   dhe e ngriti ne nivele Boterore .

   Keshtu tingellon Realiteti edhe pse dikujt s’i pelqen
   ta shikoje si qytetare por (………….)
   Eshte e pavend ,ti kerkosh nji Qeverri perfekte ,
   ktyre politikaneve te dal nga nji politike e shoqeri e institucione
   e shkaperdhyer nga njerez primitive e kriminele ,
   pa asji lloj kulture jerezore e civilizimi !
   Kush ha buke do bej edhe therrime .
   Pra behuni njerez nqs doni te jetoni si te tille ,
   si jeton Bota .
   nga kriminele
   ——-

   Reply to this comment
 3. demo November 18, 01:13

  Uzurpatorit ato thirrje i behen lutje per te mos dorzuar pushtetin.
  Sot miku Makron u tregua mik i vertete.I paska mbajtur haterin vetem 2 me 0.

  Reply to this comment
 4. sabo November 18, 03:57

  Nuk e kuptoj se si nuk u pelqen disave Stadiumi qe e rendit Shqiperin te nje ambjent normal per sportin ndofta se nuk e ndertoj sali serbi ose krueministri i ardhshem lul kaqoli

  Reply to this comment
  • Toni November 18, 08:26

   Sepse sporti nuk behet me stadiume! Nderto edhe 100 stadiume, dhe perseri nuk ke sport. Shiko se sa mbushen stadiumet ekzistuese ne Shqiperi. Sporti ne Shqiperi eshte kthyer ne nje mall vetem per ata qe pastrojne dhe fitojne para. Ndaj dhe duhet filluar puna nga kreu dhe jo nga bishti. Ne dreq te vene Ramat, Berishat, Metat apo Lulat. Ata kane vetem nje interes: te shohin vendin tek boshatiset, qe te vjedhin sa me lehte pasurite e ketij vendi. Ne, populli, jemi te gjithe hajvane qe megjithese ua kuptojme planin, rrime dhe hame pilaf dhe kos ose marrim rruget nga syte kembet. Ne vend qe tua djegim token nen kembe ketyre maskarenjve te pashoq dhe taborreve te tyre.

   Reply to this comment
 5. Messerschmidt November 18, 07:56

  Cfare eshte mire ne Shqiperi qe te jete futbolli ?

  Reply to this comment
 6. gjithcka ne Shqiperi eshte pasqyr e politikes se ktyre 30-vjeteve November 18, 09:47

  Nuk do kemi kurr nji kombetare qe ka nji koncpet te verttete Loje Futbolli ,
  qe te luajn me Skema Futbolli e Fushe ,
  si luaj gjithe ekipet Europiane ,
  te cilet kuptohen symbullur ne aksionet qe ndertojne
  dhe kudo ne fushe .

  Lojtaret shqiptare levizin si lopet ne fushe ,
  pa ditur aspak se cila eshte zona e tyre e llevizjes ne fushe ,
  nuk din njiher te mbulojne kundershtarin Persoal qe kane ,qe mos ti len asji shanc te jet i lir e ndertoje aksion e rrezikoje Porten ,etj etj .
  Dhe e gjitha kjo vjen ga ajo ,sepse asnji nga kta Futbillista nuk vijne nga ji Shkolle Futbolli si kishim

  dikur ne Sistemin Komuniste ,ku lojtari njeh gjithcka qysh ne moshe te re ,
  se si funsionojn skemat ne loje dhe si leviz ai nne fushe
  dhe si mbulon kundershtarin e tij personal ,qe mos te ndihet asnjiijher i lire te marre topin .
  Mbahet ttopi kot me kot dhe nuk pasohet ne nji loje me dy takime ,duke vrapuar me kot e humb energji ne loje

  por edhe nuk suprizon kundershtarin me loje te befasishme te shpejte ,pa kuptuar se topi hece me shpejt se lojtar caruci shqiptare !
  Kjo ben qe te lopcaret te lodhen qysh ne pjesen e pare dhe pjesen e dyte i kap bizga gjithmon .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim