Francë: Arrestohen protestuesit anti-imigrantë

March 13, 2016 13:33

Francë: Arrestohen protestuesit anti-imigrantë

Policia franceze ka arrestuar 14 persona që po protestonin ndaj pranisë së një kampi imigrantësh në Calais pasi ata bllokuan urat dhe u vunë flakën gomave, duke u bërë thirrrje të huajve që të shkojnë në vendin e tyre.

Protestuesit, të vetëquajtur “Brezi Identitet” u mblodhën sot në mëngjes, me parulla ku shkruhej “Shkoni në Shtëpi” dhe “Kurrë”. Në një deklaratë për shtyp të grupit thuhej se ata po merrnin nën kontroll ura “nga ku kalonin imigrantët që të hynin në Calais”.

Calais është bërë rruga a kalimit nga ku imigrantët shpresojnë të përshkojnë Kanalin Anglez për në Britani.

March 13, 2016 13:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim