Francë, ngordhin 6 balena: Ishin një familje, kanë ndjekur mashkullin

November 2, 2015 22:59

Francë, ngordhin 6 balena: Ishin një familje, kanë ndjekur mashkullin

Calais është një qytet francez i famshëm për shkak të pritjes së emigrantëve dhe që ndodhet në breg të detit.

Por këtë herë në port kanë ngecur 10 balena, ku 6 prej gjitarëve kishin ngordhur. Zjarrfikësit dhe anëtarët e Lidhjes për mbrojtjen e kafshëve, kanë tentuar që të shpëtojnë 4 të tjerat që kishin mbetur gjallë.Balena-3 Të gjitha balenat janë dërguar në det, por vetëm tre prej tyre mbijetuan. “Bëhet fjalë për një familje të tërë. Balena-1Ka gjasa që mashkulli dominues i familjes të ketë ngordhur në thellësi të detit dhe që pjesa tjetër e ka shoqëruar deri në breg të detit”, shpjegon eksperti Jacky Karpouzopoulos.

November 2, 2015 22:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?