Prokuroria: Beketi, rreth 40 milionë euro transaksione të dyshimta

June 9, 2015 08:39

Prokuroria: Beketi, rreth 40 milionë euro transaksione të dyshimta

Prokuroria bëri me dije ditën e djeshme, se Françesko Beketi akuzohet për një skemë gjigande pastrimi parash.

Ajo fliste për miliona euro.

Mësohet se kjo shifër shkon deri në 40 milionë euro.

Ky përfundim është arritur pas një hetimi një vjeçar të prokurorisë.

Në skemën e mashtrimit, personazh kryesor është edhe mamaja e pronarit të Agon Channel, Liliana Condomitti.

Ata kanë qenë të përfshirë në një marrëdhënie financiare koncensionar-kontraktor për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit në Shqipëri, që sipas prokurorisë, e kanë përdorur për pastrimin e parave.

Për më tepër Condomitti akuzohet se nuk ka paguar 7.7 miliard lekë detyrime tatimore në Shqipëri.

June 9, 2015 08:39
Komento

3 Komente

 1. Qytetari June 9, 08:48

  Po me Ilirin? A keni folur? Se asht kryparlamentar

  Reply to this comment
 2. miroo June 9, 09:25

  dhe themi se jemi te varfer, ahahahah . shkerdheheni kete vend deri sa ti nxirrni ujin e zi.

  Reply to this comment
 3. ik ore pirdhu June 9, 10:32

  edhe kallomi vazhdon te ftoje pepinot e tjere si puna ktij qe te vijne ketu edhe mos paguajne taksa si ky kokrra mashtruesit,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*