Francezët do të mësojnë himnin e Shqipërisë (VIDEO)

June 15, 2016 18:50

Francezët do të mësojnë himnin e Shqipërisë  (VIDEO)

Francezët pritet të nderojnë Himnin e Flamurit në ndeshjen Francë-Shqipëri që do të luhet sot në mbrëmje në Marsejë.

Prestigjiozja franceze “Lequipe.fr” ka publikuar një video në të cilin këndohet himni shqiptar, ndërsa teksti shfaqet i përkthyer në frëngjisht.

“Ky himn është krenaria e shqiptarëve dhe më e pakta që Franca mund të bëjë si vend organizator në Europian është të nderojë kundërshtarin e saj.

Gjuha shqipe nuk është një gjuhë e thjesht për t’u mësuar, kështu që ne ju sugjerojmë ta këndoni në formën e karaokes”,-shkruan gazeta franceze, ndërsa publikon në gjuhën e saj edhe strofën e parë të Himnit të Flamurit.

 

June 15, 2016 18:50
Komento

1 Koment

  1. normali June 15, 23:16

    Respekt !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*