Zyrtare/ FRD i bashkohet koalicionit të majtë

April 17, 2015 16:21

Zyrtare/ FRD i bashkohet koalicionit të majtë

Fryma e Re Demokratike i është bashkuar koalicionit të majtë për zgjedhjet e 21 Qershorit.

Kreu i FRD-së, Bamir Topi dhe ai i Partisë Socialiste, Edi Rama zhvilluan një takim, në përfundim të të cilit u bë e ditur dhe arritja e marrëveshjes e cila u nënshkrua nga dy kryetarët.

Kemi rënë dakort duke ndërtuar një shembull të ri dhe emancipues për politikën shqiptare, ku si në vende të tjera të zhvilluara që i kanë kapërcyer me kohë këto nivele konfliktualiteti të lartë politik, parti në opozitë në nivel kombëtar, bashkëpunojnë në nivele lokale. Kjo ka qenë qasja e FRD-së dhe ne e kemi vlerësuar maksimalisht këtë qasje si kontribut të posaçëm që kjo parti jep përmes këtij koalicioni. Ne jemi të vetdijshëm që FRD është forcë në opozitë me qeverinë, një opozitë e një natyre të veçantë, qytetare dhe shumë europianizuese, por jemi të kënaqur që në këto zgjedhje do të jemi së bashku për të përcjellë përmes këtij koalicioni këtë frymë qytetarie”, deklaroi kryeministri Rama.

April 17, 2015 16:21
Komento

16 Komente

 1. saluuush April 17, 16:29

  bravo! e lini fare vetem ate mootin qe t’i bjere damllaja ishalla..

  Reply to this comment
 2. besnik April 17, 16:29

  bravo.. zgjedhje me mend

  Reply to this comment
 3. Kapter Jari, jo presidenti April 17, 16:46

  Bamiri eshte i djathte i se majtes! 😛
  Po FRD nuk merr as 2000 vota ne Tirane.

  Reply to this comment
 4. durrsaku April 17, 16:47

  topi po tregon gjithmon e me shume inteligjenze dhe largepamesi , 1 bravo e madhe , ai shpellari le te dali ne zgjedhje me lirien , shkerdhenin dhe ate dhine qe quhet argita …….

  Reply to this comment
 5. Zogu April 17, 16:49

  Oboboooooooo,ky Rama ka lajthit…! I paska ik zari se mori vesh qe te majtet po dalin koalicion me vete .. Sic e do zakoni Rama i paska mbush breket edhe ket radhe,behu burre Rame se ske pare gje akoma. Sigurisht qe te gjithe Tironsit e vjeter do vrapojne me votu Erionin,cunin e Mamit me lek shume…..,hahahahahaha

  Reply to this comment
 6. Sala April 17, 16:53

  Hahahaha turp

  Reply to this comment
 7. Une April 17, 16:57

  dhe erdhi dita ku pd po braktiset nga cdokush.

  Reply to this comment
 8. nezi April 17, 17:00

  Po pse kishte nevoje Ramami per Bamken? hani pace tani te dy

  Reply to this comment
 9. feniks April 17, 18:09

  Per 25 vjetet e fundit,gjoja ne DEMOKRACI ,shqiptaret kane perjetuar nje LUFTE TE TMERRESHME KLASASH sa SOCIALIZMI DHE ENVER HOXHA po kerkohet te ngrihen nga VARRI!!!
  Kete gjeme te MADHE e solli AGJENTI I UDB-se Sali Berisha per te realizuar detyren ANIKOMBETARE te vene prej tyre qe te SHKATERROHEJ SHQIPERIA SI SHTET dhe te vertetohej teoria ANTI SHQIPTARE E AKADEMISE SERE,se “SHQIPTARET NUK DINE TE NDERTOJNE SHTET”!!
  E filloi kete SHKATERRIM me ,
  1-Mos njohjen e 29 NENTORIT SI DITE TE CLIRIMIT TE SHQIPERISE!
  2-Perdhosjen e LUFTES ANTIFASHISTE NACIONAL-CLITIMTARE GJOJA SI LUFTE CIVILE!
  2-Rehabilitimin e TRADHETARIT TE KOMBIT Ahmet Zogollit!
  4-Perdhosjen e HERONJVE TE VERTETE dhe rivleresimin e KRIMINELEVE si Hamit Matjani,Isa Toska,Prek Cali,Llesh Marashi,Muharrem Bajraktari etj!
  4-Grabitjen e te gjitha PASURIVE KOMBETARE dhe mos njohjen e pronave te pronareve te vertete!
  5-Lejimin e GRABITJES BIBLIKE te lloj lloj “HORDHISH” OTOMANE nga e gjithe Shqiperia per te ZAPTUAR mijra hektare toke e troje rreth Tiranes,Durresit etj,duke mos paguar asnje LEK edhe per drita,uje etj ne shkembim te besnikerise ndaj BANDITIT Sali Berisha!
  6-NXITI LQELLIMISHT LUFTEN KUNDER FANTAZMES SE KOMUNIZMIT duke percare shqiptaret ne KULM,duke mbjelle URREJTJE te tejskajshme per te sunduar si DIKTATOR I POSHTER ne Shqiperi!
  Ka ardhur koha qe t’i jepet fund luftes se SHQIPTAREVE kunder SHQIPTAREVE per cdo arsye!
  Kjo masaker deri tani ka rezultuar KRIMINALE dhe ANTISHQIPTARE,duke e cuar popullin ne MJERIM TOTAL dhe pa BESIMIN se MUND TE BEHET NDONJEHEWRE SHQIPERIA!!
  Kete fare e mbolli ARMIKU I URRYER Sali Berisha,ndaj tani e tutje DUHET TE BASHKOHEN TE GJITHA FORCAT POLITIKE ne nje BESLIDHJE si ajo e SKENDERBEUT pa pare se kush mund ta luaje rolin e Skenderbeut se keshtu kurre nuk kemi per te ndrequr gje!
  Para se te jemi antare apo simpatizante partie jemi SHQIPTARE,ndaj t’i japim fund PERCARJES TRADHETARE!!!
  Me padrejtesite e kaluara le te merret DREJTESIA DHE HISTORIANET e jo te fillojme cdo date historike LUFTEN E “GJELAVE” se kush je ti e kush jam une!
  SHQIPERIA MBI TE GJITHA!!!
  JANOLLATOSI TE SHPORRET NGA KISHA ORTODOKSE E SHQIPERISE se eshte bere nje PERCARES I MADH I SHQIPTAREVE!!

  Reply to this comment
 10. Zoro April 17, 20:16

  Mire Rama e jotja kjo parrulle: “Pertej te majtes e te djathtes”.

  Reply to this comment
 11. kur mungon qytetaria April 17, 21:28

  te pakten te bashkohet qytetariadhe te na bejne qytetari dhe te ngrejne vlerat e qytetarise
  e te mos harrojne jo vetem te na presin e te na zgjidhin hallet si qytetare
  se po na mbyt injoranca jo vetem hajne por edhe me zhurma akustike te muzikes qe degjjon kupa e qiellit,
  me trotuare te zena nga pisneset ,qe edhe ne qender te tiranes se bashkiakut LULI, te konpleksi tajvani po hidhet perseri beton mbi gjelberim,dhe behet evazion fiskal pasi nuk faturohet asnje tavolie me lejo e jo ato qe zene rrugen qytetareve.
  kur do kete qytetari, rruge te pastra me sinjalistike e vija te bardha,park me kosha per mbeturina e me stola te rregulli shlodhje e hapsira te lira qytetare, se stolat kane vetem skelete hekuri dhe monumenti per nder te pervjetorit te pavarsise mjerisht i ngjan nje pusete pa skare..
  kaloji nje duhan pires dhe nuk e hodhi ne toke bishtin e cigares e kocanin e misrit te pjekur..

  Reply to this comment
 12. kur mungon qytetaria April 17, 21:30

  te pakten te bashkohet qytetariadhe te na bejne qytetari dhe te ngrejne vlerat e qytetarise
  e te mos harrojne jo vetem te na presin dhe te na zgjidhin hallet si qytetare
  se po na mbyt injoranca jo vetem hajne por edhe me zhurma akustike te muzikes qe degjjon kupa e qiellit,
  me trotuare te zena nga pisneset ,qe edhe ne qender te tiranes se bashkiakut LULI, te konpleksi tajvani po hidhet perseri beton mbi gjelberim,dhe behet evazion fiskal pasi nuk faturohet asnje tavonie me lejo e jo ato qe zene rrugen qytetareve.
  kur do kete qytetari, rruge te pastra me sinjalistike e vija te bardha,park me kosha per mbeturina e me stola te rregulli shlodhje e hapsira te lira qytetare, se stolat kane vetem skelete hekuri dhe monumenti per nder te pervjetorit te pavarsise mjerisht i ngjan nje pusete pa skare..
  kaloji nje duhan pires dhe nuk e hodhi ne toke bishtin e cigares e kocanin e misrit te pjekur..

  Reply to this comment
 13. nositi April 18, 00:12

  Bravo Topi. Dhe vjen nje dite qe shperblehesh per sherbimin e bere. Asgje per t’u cuditur. Ke dale si tapa mbi uje.

  Reply to this comment
 14. Skifteri April 18, 07:20

  *****…..Bamir si qender mbrojtes ja dhe topin sulmuesve te majte per te shenuar gol ,va bere me “hile “sulmuesve te djathte te Saliut , ai eshte zemruar shume nga ti, te donte “shume “te quajti HORR BULEVARDI kur vrau 4 qytetar ,dhe ti u hakmore, topin ja dhe se majtes te lumte Bamir vendim shume I drejte dhe burrerore.~~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim