Frikë në Greqi, 15 shqiptarët e arrestuar po ndërtonin “Shqipërinë e Madhe”

May 26, 2016 17:51

Frikë në Greqi, 15 shqiptarët e arrestuar po ndërtonin “Shqipërinë e Madhe”

Policia greke ka zbardhur identitetin e 15 shqiptarëve të arrestuar, pjesë e një organizate kriminale që merreshin me grabitje.

Shqiptarët, të moshës nga 22-51 vjeç, nëse nuk iu jepnin ato që kërkonin dhunonin të gjithë pronarët e shtëpive.

2

Gazeta greke “To Vima”, duke cituar edhe burime nga policia shkruan se shqiptarët, përveç grabitjeve me dhunë kishin dhe një “ëndërr në sirtar”, “Shqipërinë e madhe”!

3

Shqiptarët kanë publikuar në rrjetin social armë të tipit kallashnikovë, foto të përleshjeve me policinë greke, flamurin shqiptare e simbole të tjera nacionaliste.

May 26, 2016 17:51
Komento

2 Komente

 1. Denisi May 26, 20:10

  Shqiponja e nderit e zevendesuar me shqiponjen e turpit !

  Reply to this comment
 2. bmw May 26, 22:52

  Keta nuk jane shqiptare patriote,por TERRORISTE DHE HAJDUTE!
  Futini ne burg te perjetshem qe te mos dalin kurre prej andej!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*