Frikë nga huliganët, politikani rus del kundër ‘rrymës’

June 7, 2018 20:26

Frikë nga huliganët, politikani rus del kundër ‘rrymës’

Nën kryetari i Parlamentit rus, Igor Lebedev ka dalë kundër qëndrimeve të shumë personave që kërkojnë të mbajnë huliganët larg Botërorit të Rusisë.

Igor Lebedev

Politikani rus ka propozuar që përleshjet e huliganëve rusë të kthehen në sport të mirëfilltë nëpër stadiume.

“Tifozët anglezë do të vijnë këtu dhe do të fillojnë të mburren. Ne duhet t’u përgjigjemi se jemi gati dhe të shihemi në stadium 20 kundër 20, por pa armë”, ka thënë ai.

Lebedev thotë më tej se huliganët rusë janë luftëtarë.

s.a/dita

June 7, 2018 20:26
Komento

3 Komente

 1. Tingellon si idee,, mjaft argetuse ! June 7, 20:46

  Ruset nuk i len asnji shanc merzitjes .
  Imagjino ne Stadium futboll dhe mbas tij
  nji zbavitje suprizuese –
  Gladiatoret Ruse sfidojn Huligant Angleze !

  bAba Karlo ka mi dergu not Proteste Carit Ruse .

  Anglezet s’jane me ata te paret , Huliganet qe thyenin vitrina e shkaterrinin qytete ,jan bo te urte si femra . Mirpo Politikani Ruse ,
  kerkon
  Spektakel Total gjate Kampionatit Boteror ,
  dhe perdhunim te huliganeve Angleze brekthit.

  Reply to this comment
 2. Fat man June 8, 01:28

  “Huliganet” ruse do te ndeshen me Huliganet Angleze qe jane shpikesit e huliganizmit ne bote.
  Shikoni cfare pordhitikari eshte Nr. 2 i Parlamentit rus, nuk i punon kaplloqja e ka mendjen tek mushujt, e me ke me Inglizin qe ja shkerdhe rusen nonen bashke me ato motrat kurva qe kane mbushur Evropen.
  Oh sa kom qesh……Huliganet angleze te bejne kujdes mos kalojne nga lagja e Igor Lebetise se ka per t’ja u care koken me gure.
  Ruset ne fakt jane rrace e bardhe dhe bionde, ne foto kane nxjerre ca derra te zeshket jevgj nga Kaukazi dhe Cecenia, na rrufshin bolet.

  Reply to this comment
 3. shabani June 8, 12:43

  Hajde Car hajde

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*