Frikë për Zanettin, kërcënohet me pistoletë

July 20, 2014 11:50

Frikë për Zanettin, kërcënohet me pistoletë

Një natë që do të mbahet mend gjatë ajo e Javier Zanettit në Argjentinë. Zv/presidenti i Interit është bërë protagonist i një episodi të frikshëm në qytezën Banfield ku u sulmua nga disa njerëz të armatosur në momentin që ndodhej në makinë bashkë me të atin. Sipas asaj që raporton gazeta lokale “Diario Popular”, ish kapiteni i Interit u kërcënua me një pistoletë duke u detyruar t’ua dorëzonte makinën grabitësve në qendër të qytetit argjentinas.

Kriminelët e kërcënuan disa herë me jetë ish lojtarin dhe pasi hipën në makinë u larguan me shpejtësi nga vendngjarja. Zanetti komunikoi menjëherë me policinë e cila nisi kërkim për identifikimin e autorëve. Sipas të dhënave, uniformat e rendit janë shumë pranë arrestimit të autorëve, të cilët tashmë janë identifikuar. Një histori që mesa duket përfundoi me një fund të lumtur për kapitenin, i cili ndodhet në vendlindje për të kaluar disa ditë në shoqërinë e familjes dhe miqve të tij të vjetër.

July 20, 2014 11:50
Komento

1 Koment

  1. emigranti qe lexon diten July 21, 13:35

    sportis i madh, kulturuar,me shpirt gare,
    lojtar i interit te MILANOS qe fitoi 3 kupa ne nje vit, kupen e italise, kanpionat e bukur italian dhe chanpios league,me tranier moun.
    ZANETI eshte ikone e ketij ekipi,por per hajnat nuk mjaftojne keto virtute te njeriut,ata kane nje qellim vetem te vjedhin,si parazite te shoqerise

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*