FRPD dhe LRI vazhdojnë protestën tek MB për dorëheqjen e Xhafajt

May 30, 2018 19:52

FRPD dhe LRI vazhdojnë protestën tek MB për dorëheqjen e Xhafajt

 

Forumi Rinor i Partisë Demokratike dhe Lëvizja Rinore për Integrim ka vijuar edhe sot protestën para Ministrisë së Brendshme dhe kërkojnë dorëheqjen e Fatmir Xhafajt.

“Protestë pranë Ministrisë së Brendshme. Forumi Rinor i Partisë Demokratike kërkon dorëheqjen e Fatmir Xhafaj, si subjekt i Ligjit Antimafia”, shkruan në Facebook, Partia Demokratike.

Kjo është protesta e dytë e FRPD, pas asaj së ditës së djeshme. Ata kanë deklaruar se do të vijojnë me protesta çdo të deti deri sa të arrijnë qëllimin e tyre.

l.h/ dita

May 30, 2018 19:52
Komento

6 Komente

 1. vlora May 30, 20:02

  shkoni ore ne shkolle apo ne pune dhe mos e vrrisni kohen duke u bere te merzitshem per ne popullin.Mos u joshni me nje pese leksh se eshte turp per ju,Me nje cete berishistesh nuk vjen asnje lloji ndryshimi vecse fytyra e rrumpalles e asj partie ne degadence.

  Reply to this comment
 2. Jimi May 30, 20:54

  Mire e kini, sa te beni xhiro nen hijen e pemeve te liqeni, me mire kalojeni vapen ne mes te sheshit!? Ku ka me mire?

  Reply to this comment
 3. Amerikani May 31, 12:13

  Rini medikore. Rini e cila e shikon te ardhmen te Saliu dhe Monika. Rini parazite e paafte per te punuar dhe krijuar dhe si zgjidhje gjen partite politike per nje pune nqs partia e tyre vjen ne pushtet apo per te influencuar per ndonje provim. Asgje nuk mund te japin te rinjte ne politike. Ajo qe eshte thene per te rinjte ne politike se jane te domozdoshem eshte thjesht propagande per mobilizim elektoral. Politikes i duhen njerez te pjekur me kontribute dhe dije te avancuara ne fusha te ndryshme. Politikes i duhen filozofe, ekonomiste, inxginjere e juriste te afirmuar dhe te provuar me pare per sukses ne jeten e tyre profesuonale. Cfare mund ti ndihmoje politikes Kelleçi, Salihanji, Balliu, Kerpaçi apo Mehmeti, veçse te kthehen ne te rinj pa personalitet dhe kolonime te drejtuesve te tyre dhe qe per “sukses” njehin kush therret e bertet me forte per ti rene ne sy kryetarit te partise dhe mediokerve qe i rethojne.

  Reply to this comment
 4. Kaçi i zi May 31, 12:15

  Pyetini njehere keta te papunet, çfare kane arritur ne jeten e tyre vete jo parate e babit dhe pastaj te dalin ti japin mend te tjereve.

  Reply to this comment
 5. ce May 31, 13:04

  amon ca poze e bukur, nje gabel dhe nje arixhofke, ku ka njerez me te shpifur ne Tirane se keta te dy. njera ka dale nga haremi veror i Jales dhe lef si gore se ashtu i kane thene se burre ska per te gjetur kurre tjetri ka mbledhur ca horra dhe pasi i fut nja dy dopjo tek lokali jevgjve me qofte del dhe kercenon rendin publik ,,,,

  Reply to this comment
 6. Genti May 31, 14:04

  Keta mjeran protestojn vetem kur i nxjerin ata me te medhenjet ,si te besosh keta qe sa here i degjohet zeri mbrojn te njejten kauz qe nuk e kan realiziar partit e tyre ,keta nuk kan as mendim dhe as organizim te vetin por jan nje vegel e drejtperdrejt dhe komandzbatuse 100%..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*