Frroku bën fushatë nga burgu: Jam i pastër, arrestimi im mund të ketë prapavijë politike

Redaksia Online April 2, 2013 08:55

Frroku bën fushatë nga burgu: Jam i pastër, arrestimi im mund të ketë prapavijë politike

I akuzuari kryesor për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj bën fushatë nga burgu. I arrestuar pak javë më parë, biznesmeni Arben Frroku pretendon se burgosja e tij mund të jetë edhe kurth. “Është e vërtetë që unë  aderoj  për deputet në qarkun e Shkodrës, i pari në listë për Partinë  Kristian Demokrate dhe në të vërtetë, duke parë veten time pas hekurave në formën më flagrante të mundshme, pa asnjë provë dhe fakt  nga prokuroria apo policia, ku s’më shkon mendja. Natyrisht që më shkon edhe tek pyetja juaj, që arrestimi mund të ketë prapavija, pasi unë jam i sigurt dhe i pastër, jo për këtë çështje, por edhe  për çdo gjë tjetër. Jam biznesmen dhe çdo gjë e ngritur prej meje është ligjore. Unë vazhdoj politikën nga burgu, vijoj të bëj fushatën time”, shprehet Frroku.

 

 

Redaksia Online April 2, 2013 08:55
Komento

1 Koment

  1. jero April 2, 10:22

    Po mor malok kriminel , ti je “i paster” sepse ndoshta nuk e tehoqe vete kembezen e armes qe vrau komisarin Lamaj,por eshte e qarte qe pasi pagove per largimin e tij nga detyra,duke e lene pa mbrojtjen e nevojshme,pagove ca maloke te tjere cuba dhe e vrave ate me doren e tyre.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*