Frroku: Unë, sinjalizues i “komplotit Doshi”? Të gjitha që kam thënë janë në prokurori

March 6, 2015 15:41

Frroku: Unë, sinjalizues i “komplotit Doshi”? Të gjitha që kam thënë janë në prokurori

Në Prokurorinë e Krimeve të Rënda është marrë në pyetje edhe deputeti Mark Frroku.

“Kreva detyrën time para organit të akuzës duke u deklaruar para prokurorëve dhe nuk kam asnjë koment për këtë cështje. Të gjitha ia thashë prokurorisë”, – deklaroi Frroku pas marrjes në pyetje.

I pyetur nga mediat nëse ka qenë ai sinjalizuesi i komplotit ndaj deputetit Doshi, Frroku u përgjigj:

Si ligjvënës nuk mund të shkel ligjin duke deklaruar këtu thëniet e mia apo të dikujt tjetër. Të gjitha që kam thënë janë në prokurori. Asnjëherë”.

Ndërsa sa i takon zërave se Durim Bami ka qenë shoferi i tij, deputeti tha: “Asnjëherë. Mesa di unë as për Tom Doshin, për mua jo e jo”.

A është tentuar një komplot ndaj Doshit?

Nuk kam dijeni dhe përsëris se thëniet ia kam thënë prokurorisë”, shtoi Frroku.

March 6, 2015 15:41
Komento

6 Komente

 1. .............. March 6, 16:15

  Berisha ka perdorur Frrokun. Sepse ky ka probleme me drejtesine (I vellai i tij eshte i akuzuar per vrasje). Dhe sic dihet berisha ka drejtesine ne doren e tij nepermjet presidentit Nishani. Dhe Toma nga ana tjeter shet nene e babe per leke. Dhe kjo eshte prapaskena per gjithe kete ngjarje.
  Berisha I perdor keto ngjarje qe te krijoje destabilitet dhe te vije ne pushtet me force, Jo me vota si gjithmone.

  Reply to this comment
 2. LORA March 6, 16:35

  Ndjej se tek kjo figure do te fokusohet hetimi per zberthimin final te se vertetes,,,ky Mark Frroku me duket tejet dhjaks, kurse Tom Doshi doli nje hajvan I tere.

  Reply to this comment
 3. delvini March 6, 16:39

  mark frroku , shif lexo dhe nxir perfundimin , diversant bajraktar malok , tradhtar i qelbur, nga qe i vellai i ketij legenit vrau komisarin , dhe kulicat me turmen bajraktare te grupit ciftelia , kane faktet e vllait te ketij ropqirit, ata i kerkuan ketij pleres ,qe ky te hynte ne pazar per pisllikun ndaj qeverrise , me duart e psita te tomkes, ky eshte skenari, por mbas kesaj ngjarje , te jeni te sigurt qe behet reforma urgjente ne drejtesi, dhe kush ka ber krim e mekat , do ta paguaj, te jeni te sigurt, ilir koklopes me ne fund ju mbush mendja , qe rilindja populli , dhe qeverria rama , do shtet , dhe jo llogje.

  Reply to this comment
 4. Oso kuka March 6, 17:40

  Nuk e njoh aspak kete individin ( jetoj larg prej vitesh) por kjo eshte deklarata qe i takon te beje cdo te zgjedhuri apo te ngarkuari me oergjegjesi publike!! Cdo gje zgjidhet permes ligjit dhe organeve kompetente( te pakten teorikisht) ! Betimet per zotin e per kanunin nuk jane te nivelit te shtetareve dhe shantazhet le vidéo e foto jane te nivelit kriminal !

  Reply to this comment
 5. bbb March 6, 20:10

  Ka nje gje qe nuk perputhet ne ato qe thote Frroku…Sepse qe ne ditene pare qe Doshi e cilesoi ate si njoftuesin per atetenat te mundeshem, perse nuk doli Froku te mohonte? Po sikur te mos e kish thirr prokuroria, do ta mohonte Frroku? Se dyti. kush e ka njoftuar Doshin nqs Frroku nuk e paska bere??? Paska hedhur fall Doshi?? Ketu llogjika ngec…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*