“Frymë konstruktive”, Meta vlerëson takimin me Komisionin e Jashtëm

March 2, 2018 11:37

“Frymë konstruktive”, Meta vlerëson takimin me Komisionin e Jashtëm

Fryma “konstruktive” e deklaruar fillimisht nga opozita e më pas edhe nga mazhoranca në përfundim të takimit në Presidencë për çështjen e bisedimeve me Greqinë, u konfirmua edhe në njoftimin e shkurtër për shtyp të Presidentit Ilir Meta.

“Presidenti Meta vlerëson frymën bashkëpunuese dhe konstruktive, që karakterizoi bashkëbisedimin me deputetët e Komisionit parlamentar për Politikën e Jashtme”, thuhet në njoftimin e Presidencës.

Por, Presidenti nënvizon rëndësinë e marrëdhënieve të mira me Greqinë, por edhe rëndësinë që për çështjen e bisedimeve për kufirin mes dy vendeve të kërkohet bashkëpunimi dhe serioziteti i të gjitha institucioneve.

o.j/dita

March 2, 2018 11:37
Komento

1 Koment

  1. MH March 2, 13:41

    Ky xhuxh shtypes shtangistit.Don te na shesin kollen per pordhe.Jepe edhe keshilla e vlersime sikur ekipi i komisionit te jashtem per kete ceshtje nuk mundet ti hyje punes pa keshillat e vrejtjet e tije.Ky separit te edukoje me etiken njerzore tapetin monika ku strevitet dy apo tri here ne jave naten per terr ne dyshek apo nen minder.Jo po e han meraku per komisionin e jashtem.Ky xhuxh shtypes shtangistit me kete loje jasht zgjuarsise te kapacitetit te trunit te tije i ka dhane nji mesim te forte tradhetise ne shitjen e detit te firmosur nga Bakojanis me kalamanin adoleshent ne politike Shqiptare Basha.Te cilet i kryene punet ne vitin 2009 pa kryer asnji nga keto ndalesa te shtangistit por e bane fakt te mbyllur pa e kalue te pakten ne parlament sa me la gojen.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim