FSHF shkarkon trajnerin Christian Panucci

March 23, 2019 09:49

FSHF shkarkon trajnerin Christian Panucci

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci.

Vendimi është marrë pas përfundimit të sfidës së djeshme në “Loro Boriçi”, ndaj Turqisë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2.

Rezultatet e dobëta, që shoqëruan kuqezinjtë gjatë gjithë vitit 2018, por edhe në këtë fillim të edicionit eliminator të Euro 2020, kanë ndikuar në këtë vendim.

Në njoftimin zyrtar të FSHF-së, thuhet se për ndeshjen me Andorrën, që do të zhvillohet të hënën në transfertë, skuadra do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema.

Kujtojmë që Bulku ka qenë asistent i Panuccit, ndërsa Mema është afruar për të ndihmuar ish mesfushorin me eksperiencën e tij, për sfidën me Andorrën.

Christian Panucci mori drejtimin e kuqezinjve në verën e 2017-ës, ku zëvendësoi Gianni De Biasin, ndërsa debutoi me ndeshjet kundër Lichtensteinit dhe Maqedonisë.

o.j/dita

March 23, 2019 09:49
Komento

13 Komente

 1. Kuq e Zi March 23, 10:40

  Padyshim qe Panuci duhej te shkarkohej, madje shume e lane, por nga futbolli duhet te zhduket menjehere Armando Duka, ky bandit, ky injorant qe ka 15 vjet qe mban peng futbollin duke blere votat e mafiozeve te UEFA-s.
  Te nderhyje urgjentisht qeveria, te ndryshoje ligjet dhe ta largoje menjehere kete klan gangsteresh qe mban peng futbollin shqiptar

  Reply to this comment
 2. Ranger March 23, 11:00

  Panuci dhe Kombetarja e Shqiperise si Shurra qe tenton te mbuloje mutin qe eshte bere mullar !

  Reply to this comment
 3. te kthesh tifozet ne organizate, eshte veper PENALE. March 23, 11:09

  po turqia, eshte superfuqi ne futboll . po, na kane thene se jemi populli me i vjeter ne europe dhe na takon te jemi kudo te PARET . ps . sa me i vjeter te kesh, qene aq me PRIMITIV kane qene te paret tane . POR tifozlleku shqipetar, eshte bere ORGANIZATE . ps . askush te mos me pengoj, te shprehem sI sportedashes i pa varur . dhe…..kaq e ka hapin ky kombi jone i thjeshte dhe punetor . lerini pordhet e SFORCUARA….e fundit …vetem tifozlleku vecmas cdo fenomeni tjeter eshte shije …PERSONALE dhe askush klysh k..urve te mos, te imponoi te tjeret, se frymen qe marin e kane te veten, o….mostra prehistorijke .

  Reply to this comment
 4. spata March 23, 11:27

  Sa here qe na ngec veza fajin u faturojme te tjerve. Cmendojne perfaqsuesit e FShF se fain, per deshtimet e perfaqsueses tone, e ka Panuci .Eshte idiotizem qe nuk justifikon gjendjen e sporteve ne Shqiperi .Nuk eshte vetem futboli por ne jemi te deshtuar ne cdo aktivitet sportiv kombetar e nderkombetar .Arsyet duhen gjetur atje ku flen gabimet ne strukturat e ngritura per zhvillimin e sponsorizimin e sporteve tona kombetare .Kultura sportive nuk fitohet duke marr trainer e sportiste te huaj por duke ngritur sistemi zinxhire me programe te shkollave me moderrne te rajonit e botes .
  Shikoni superligen tone dhe gjukoni per perfaqsuesen kombetare.Nje superlige plot defekte e skandale qe as ne kohen e primitivitetit nuk zhvilloheshin ndeshje te tilla .Stadjume te zhurmueshem e gjykime bastexhinjesh .
  Lereni menjan Panucin e gjukoni te ndertoni bazat e shendosha te nje sporti produktiv e dashamires per popullin qe e ndjek e jo beteja e sherre lokale qe pengojn e shemtojne aktivitetet sportive ne rang kombetar brenda e jashte vendit .

  Reply to this comment
 5. vilson naci March 23, 11:41

  Ndoshta Panuci mund te kete pergjegjesit e tij nga ana teknike, por baza per te arritur rezultate jane futbollistet qe nuk kane takat te bredhin pas topit dhe nuk kane teknik ne perdorimin e tij, por dine vetem te pasojne dhe ato i bejne gabim. Dy raste te pastra paten ne fillim te ndeshjes dhe aty vertetohet me se miri aftesia e ketyre lojtareve. Nuk thote kot populli NUK BEHEN PETULLAT ME UJE.

  Reply to this comment
 6. Adih March 23, 13:02

  Ne cdo fushe gjithmone ecet paralel .Si ne politike ,ne arsim , si ne mjeksi qe e kemi pertoke dhe me para ,pamvaresisht pagojme siguracionet ,si rruget ,qe mbajme rrekord per karambole ,si nafta qe blejme ,e piset e pa pranueshme, e jashte sandartit dhe shume e shtrenjte , si pensionet e “Larta “dhe ju kerkoni te mateni ne futboll , me te tjeret .Aq eshte jorgani i shkurter ,mblidhini kembet kur te flini mse ftoheni .

  Reply to this comment
 7. Sporti March 23, 14:43

  Ca’ faji ka Panucci me kto legena futbollliste duhet ndryshuar komplet skuadra Duke filluar nga mavraj qe thote ika nga greqia se nuk kishte xhami ti do bohesh hoxhe apo futbollist o idoit

  Reply to this comment
 8. mirel March 23, 15:33

  Pse Panuci e ka fajin qe futbolli shqiptar eshte i kapur nga mafiozet qe pastrojne parate, apo nga Presidenti i Federates qe pastron parate e mafiozeve.
  Ketu ka marre fund koncepti sportist. Sportisti eshte biznes funderinash, me sakte viktime i funderinave. Te viktimizuar si nga klubet, ashtu dhe nga shteti. Nuk marrin as rrogat por trajtohen si skllever.
  Si thote Ramuti, do veme ne Evrope, me stadium modern, i vuri dhe nje kulle si gunge shpine stadiumit, dhe demek ja rriti shanset per ne Evrope

  Reply to this comment
 9. HOMORA March 23, 16:08

  ne kohen e abdullait sporti fillonte qe ne shkollen,lagjen.
  Kishte terren sportive ku luante populli diten e vetme te pushimit,e diela.
  Pra populli vogel dinte si ta organizonte aktivitetin e tij sportif,edhe pse dulla e kishte çentralizuar per partine dhe me partine.
  Sot eshte me popullin per popullin.
  Pra klasa sportive,qendra sportive,finacime dhe fonde edukimi sportiv, ngritie asosiacionesh sportive,te lidhen kooperime ndermariesh apo biznesi per shvillimin dhe perhapien e sportit ne qnedre lokaliteti apo zone.
  Te ket kategori amatore por edhe kategori profesionistesh prane para te financoje te dyten nga perfitimet qe nxjerr apo nga invistimet buxhetore apo investusish qe i perkushtohen,pra profesionizmi te harmonizohet me amatoret qe jane edhe burimi dhe kosheria e futbollit dhe sportit total (tera sportet) modern.

  Reply to this comment
 10. mirel March 23, 16:48

  Panuci ka mbledh buzet dhe thote ” Cme gjeti belaja me keta gjysmake”

  Reply to this comment
 11. Fatmir Lohja March 23, 17:15

  Lajm i gezushem, i cili po me rikthen ne stadium.

  Reply to this comment
 12. Merni shembull March 23, 17:34

  Merni shembull nga kultura e Panicit !

  Thote faleminderit te pakten dhe e pranon largimin !

  qe shqiptaret nuk e thone kurre ! dhe nuk e pranojne largimin nga detyra edhe ti vrasesh !! fillojne me inate dhe me llafe dhe me historira bajate !

  Bravo Panuci ! edhe shqiptaret duhet te falenderojne ty qe ne mos rezultate u dhe pak kulture nga puna juaj, u dhe mesazh se rezultatet e mira duhen me shume pune dhe me shume disipline ne Kombetare !

  Reply to this comment
 13. Taraboshi March 23, 21:10

  Me shkarkimin e Panuccit kombetarja e jone do te ndtit dhe keni me pare kur te gjithe lojtaret tane do te kerkohen nga skuadrot me me fame te botes.Me mkire te kishte luajturKamza se kjo kombetare qe kemi ne.Pa gjak Pa shtyll kurrizore Paasnjefare ndjenje kombetare.I pariqe duhet te shkarkohet eshteArmando duka si nje mafioz.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim