Fuga: COVID-19 në Shqipëri si bimë narkotike, shifrat ulen e ngrihen sipas klimës politike

May 15, 2020 15:49

Fuga: COVID-19 në Shqipëri si bimë narkotike, shifrat ulen e ngrihen sipas klimës politike

Akademiku Artan Fuga e ka komentuar situatën e COVID-19, parashikime dhe kurbën dhe shifrat si me kanabisin, që sipas tij ulen e ngrihen sipas klimës politike.

Fuga thotë se edhe Shqipëria është e mbushur me COVID-19 si gjithë bota, por nëse bën kurbën e ngjarjeve politike dhe të infektimit me COVID-19 do të përputhen.

STATUSI NGA ARTAN FUGA

Covid19 si bimët narkotike

Si? Si?

Paska dalë vatra të reja me covid19?

Mua më bëjnë të shqyhem gazit parashikimet që bëjnë lloj-lloj arrivistës, imbecilësh, injorantësh, por jo vetëm ata, por edhe disa që mbajnë tituj e grada, pse jo edhe politikanë – shkencëtarë guximtarë, madje edhe deklarata të akademissë të shkencave që parashikojnë si kur do të zhduket covid19 nga Shqipëria!

Ndërkohë që bota e qytetëruar dridhet nga frika e mosparashikimit!

O pika thuaj ku kemi arritur!

Nuk merret vesh nga dallon më arsimi, shkenca, nga politika, nga media, nga propaganda, si edhe nga mashtruesit ordinerë!

Me çfarë shifrash e bëni statistikën dhe parashikimin o njerëz? Me ato që relatojnë gojët e qeverisë?

Po Shqipëria është e mbushur me covid19 si gjithë bota dhe shifrat ulin e ngrihen sipas klimës politike.

Duam ta ulim tensionin politik duke ushtruar presion me covid19, i ngremë shifrat!

Duam t’i cojmë njerëzit në punë a t’i lemë të dalin se nuk i mbajmë më brenda? I ulim shifrat e të infektuarve!

Bëni kurbën e ngjarjeve politike dhe të infektimit me covid19 dhe do të shihni si përputhen!

Këtu gjithçka është kthyer në rivalitet – bashkëpunim politik dhe biznes mashtruesish me arsimin, shkencën, informacionin, e gjithçka!

E di si është bërë covidi19 në Shqipëri?

Si bimët narkotike!

Shqipëria plot, por kur duam kapin dhe themi ja ka, kur nuk duam nuk kapim dhe themi ja nuk ka!

Këtu edhe statistikat e shpallura për vdekjet janë rrumpallë. Të tjera shifra jep në vite për vdekjet gjendja civile, të tjera jep INSTAT!

Vendosni maskat dhe bëni kujdes në rrugë se do ikni për dhjamë qeni dhe do të thonë për ju i plasi aorta, i ngriu mishi, i ndodhi hemoragji, vuante nga sëmundje e rëndë, i plasi zorra e trashë e ku e di unë se çfarë plasjesh të tjera!

Ose shkoni bëni votime pa zgjedhës në Universitete!

l.h/ dita

May 15, 2020 15:49
Komento

1 Koment

  1. Gripi i... derrave May 16, 11:57

    Hahaha cer akademiku mer lal. Gjejini me mire noi pune ke estrada se vetem per te tall leshte e paska menjen. Nie gazetar i shqyer alemon u shpreh para nja dy javesh se pa pritur e pa kujtuar, neper media na u shfaqen me teper “eksperta korone” se sa vete paciente te prekur nga… gripi.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim