Fuga kundër deklaratës së Bashës për Veliajn: E sulmon sepse ka dalë nga pakti?

July 5, 2017 13:18

Fuga kundër deklaratës së Bashës për Veliajn: E sulmon sepse ka dalë nga pakti?

Akademiku Artan Fuga nuk e ka parë me sy të mirë deklaratën e fortë që kreu i ngrirë PD-së, Lulzim Basha, bëri kundër kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Fuga e konsideron këtë qëndrim si gërricje të opozitës me figura të dorës së dytë të pushtetit, ndërsa kritikat për Veliajn kërkon t’i lihen në dorë Leonard Ollit, kryetar i grupit demokrat në këshillin bashkiak.

Fuga ka dyshime se ky reagim i ashpër i Bashës lidhet me faktin se Veliaj po del gjithnjë e më shumë kundër marrëveshjes së 18 majit.

Reagimi i Artan Fugës:

Opozita po grricet me figura politike te dores se dyte te pushtetit, specifikisht me kryetarin e bashkise se Tiranes.

Çfare domethene kjo ulje e rangut te kritikuesit?

Kjo eshte puna e Nard Ollit 🙂

Nuk ka me keshilltare demokratikas ne keshillin tone bashkiak?

Apo duhet gjet medoemos nje tabele qitjeje stervitore :

Apo pas deklarates bombe te Erionit se nuk do heqi LSI -sta nga bashkia!

Mos ka dale nga PAKTI zoti Veliaj dhe prandaj po anatemohet! 🙂 ?

July 5, 2017 13:18
Komento

1 Koment

  1. Arben July 5, 18:24

    O AKADEMIK, MERRU ME AKADEMI OSE PO U MORRE ME POLITIKE, THERRITENI POLITIKAN E JO AKADEMIK.

    RROFTE SHQIPERIA JONE SI SHKEMB GRANITI.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*