Fundi i bojkotit, Bregu: U rikthyem aty ku vendi na e do të jemi

December 25, 2014 20:20

Fundi i bojkotit, Bregu: U rikthyem aty ku vendi na e do të jemi

Një ditë pas hyrjes së opozitës në Kuvend, deputetja demokrate Majlinda Bregu përmes një statusi në Facebook ka komentuar kthimin e demokratëve dhe miratimin e rezolutës së propozuar nga dy europarlamentarë.

U rikthyem për ta rinisur aty ku e lamë: dekriminalizimi i Parlamentit, respekt të pakusht e sistematik të vendimeve të gjykatave nga mazhoranca, kompromis e konsensus për ligjet me 3/5 që reformat të jenë të qëndrueshme në kohë e jo pre e tekave dhe urisë së pushtetit.

U rikthyem aty ku vendi na e do të jemi, jo e thënë thjesht për të mbrojtur interesat e qytetarëve, por për t’i dhënë qytetarëve mundësinë të shohin çdo ditë ndryshimin mes atyre që politikën e lidhin me krimin për të gjeneruar pushtet dhe opozitës që largimin e pushtetit të lidhur me krimin e ka kthyer sot në çështje madhore! Me një falënderim e mirënjohje për europarlamentarët Fleckenstein e Kukan, që dëgjuan me shqetësim e u përkushtuan me seriozitet të menjëhershëm në emër të grupeve të tyre politike në PE, për t’u bërë dëshmitare se rezoluta e votuar duhet të përkthehet në akte konkrete ligjore pa vonesë”, shkruan Bregu

December 25, 2014 20:20
Komento

12 Komente

 1. Pro.... December 25, 20:04

  Sot mu duke me e qarte dhe uroj te jene te verteta.Te pershendes.

  Reply to this comment
 2. Noshi December 25, 20:06

  Bej qef moj Majlinda nje jete do besh tallu sa te duash populli vian per buke.

  Reply to this comment
 3. degjuesi December 25, 20:33

  Bravo Linda qe e gjete rrugen mbas 6 muajsh fiks diten e fundit te mandatit se po te mos hynit e di ti ska leke per festa dhe shetitje ne europe ,se priheshin leket motra thuje troc ti edhe ai qe qan ti dhe lerini denglat se populli nuk eshte budalla.

  Reply to this comment
 4. K December 25, 20:55

  Po më përpara nuk ju donte vendi ku duhet të ishit moj turi KALË.
  Duke kërkuar ndjesë kuajve për krahasimin.
  Kjo mbase mendon se të gjithë do të besojnë
  idiotësitë që kjo nxjerr nga goja.Sa turp.

  Reply to this comment
 5. K December 25, 20:57

  P.S. BREGU i lanës para pastrimit nga kjoskat ishte më i hijshëm se kjo

  Reply to this comment
 6. "Horri i Bulevardit" December 25, 21:35

  Frika e humbjes se karrikes se deputetit, i beri rruspijat e partise se pede-rave, te hynin ne parlament.
  Bravo majlinda, qe do ta ngrohesh zogun akoma ne kuvendin e docerve.

  Reply to this comment
 7. antikomunist December 25, 21:41

  PO KU SHKOI PRUDENTINO I MAJLINDA BREGUT DHE I MAFIES KALABREZE NE VENDIN TONE?

  Se u zhduk sapo i zbathen breket policet italiane dhe nuk po behet me i gjalle me bizneset integruese te Majlinda Bregut ne CAMORREN italiane me lejen e Sali Berishes, prandaj para se te flase per kriminalizimin e Kuvendit Maljinda Bregu le te pyese policet italiane:

  KU ESHTE FSHEHUR PRUDENTINO ALBANEZI?

  Reply to this comment
 8. Sokol December 25, 23:20

  Pse jeni katandisur ne kaq karagjoze! Tu vije turp si ju te djathtet qe ishit ne qeveri per 8 vjete,si dhe keta qe jane qe e keni lene popullin ne ate skamje. Mbase u zene ato mallkimet e popullit o njerez te pa skrupullt. Mallkuar qofshi.

  Reply to this comment
 9. Vezhguesi December 25, 23:24

  U kthyem . U kthyem aty ku na donte populli,por e kupuam shume vone. U kthyem aty ,per te mbrojtur popullin ,edhe pse qendruam 6 muaj pa qar hallet e popullit ,e percudi u kujtuam pas 6 muajesh. Ne e provuam te formonim edhe nje parlament me vete,po na dukej se vet flisnim e vet degjonim………. E qe mos e zgjas shume u kthyem aty ku na kerkonte MANDATI ,I cili ishte ndezur aq shume sa edhe nje dite duronte. U kthyem ,o popull se mos degjoni denglat tona tani ,po u kthyem se shpetuam mandatin nga zjarri. E shpetuam se ATE QE TA BEN MANDATI ,NUK TA BEN AS EVLATI .

  Reply to this comment
 10. dardan December 26, 02:41

  O Majlinda sa per popullin ju nuk ju ze gjumi fare ,por uroni ata evropianet qe ju futen ju ”FARSE E KUQE’ne parlament se ti dhe disa te tire ne zgjedhjet e tjera,do ta shifni me ”DYLBI PARLAMENTIN.

  Reply to this comment
 11. Lul December 26, 09:54

  Majlinda po kerkon ti largohet plakut matuf se nga friga qe po humbiste mandatin,doktori dje kerkoi ndihmen e Paloqes qe ti nderrote pampersin….Majlinda eshte shume mir te grupohet me grupin Patozi-Palma qe te pakten te tallin leshte me Berishe Lulezimen per kete perjudhe te mbetur meqe pensioni po u afrohet

  Reply to this comment
 12. Gaxhistja December 26, 12:47

  Si frekuentuese e rregullt e tesgave te gaxhit ne fakt duhet t’a kishte vendin ne… kazan.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim