Shkarkohet i gjithë stafi i ambasadës shqiptare në Athinë, përfshirë edhe vetë ambasadoren

July 8, 2020 15:29

Shkarkohet i gjithë stafi i ambasadës shqiptare në Athinë, përfshirë edhe vetë ambasadoren

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren.

Mediat raportojnë se kjo “furtunë” ka ardhur si pasojë e performancës së dobët të trupit diplomatik.
Sipas burimeve nga Ministria, vendimi që ka prekur edhe anëtarët e tjerë nga stafi i ambasadës, ka ardhur për shkak të shërbimeve të dobëta ndaj qytetarëve shqiptarë që jetojnë në Greqi të cilët janë ankuar shpesh për mungesë kontakti dhe shërbimi.

Emri i lakuar në media për zëvendësimin e ambasadores së shkarkuar Ardiana Hobdari, është Luela Hajdaragaj.

l.h/ dita

July 8, 2020 15:29
Komento

23 Komente

 1. Adi July 8, 16:09

  Më vjen turp që jam shqiptar. Këtë e mëson kur troket në derën e ambasadës shqiptare në Athinë. Turp dhe zemërim që nuk ta provokon as nëpërkëmbja shtetërore greke. Unë personanlisht kisha kaq shpresë dikur te ky qelbësirë që po kalëron sot pushtetin në Tiranë.

  Reply to this comment
 2. maksut cakaj July 8, 16:12

  Bravo zoti Cakaj, ta lumsha, xhikant je

  Reply to this comment
  • PSE ? July 8, 21:58

   Ne gjuhen shqipe shkruhet ” gjigand ” dhe jo “xhikant” , ndaj edhe shkojne keshtu punet ne MPJ o vellai yne kosovar Maksut Cakaj , se edhe erin e mbiemrin tend i ke nisur me germe te vogel. ! Keto jane tregues te arsimit e te kultures bashke !

   Reply to this comment
 3. fteri July 8, 16:13

  Kjo është performancë qeverisje ,kur nuk ka rezultate ,largim të menjëhershëm e zëvendësim të stafit .
  .Aambasada nuk është vend pëllumbash për të marrë rrogën dhe për të bredhur Greqisë ,por do punë e djersë .

  Reply to this comment
 4. Artur July 8, 16:15

  Po ky sikur i hoqi njëherë ata që s’bënin.
  Apo s’di ç’bën ky çerry.

  Reply to this comment
 5. Arben July 8, 16:19

  O TE SHKERDHEFSHA ROBT,

  DUHET TE JAPESH ARSYET PERSE I

  SHKARKOVE.

  AMBASADA NUK ESHTE PRONA JOTE PRIVATE,

  ESHTE E TE GJITHE POPULLIT,

  O HAJDUT.

  Reply to this comment
 6. Hosteni July 8, 16:25

  E para, per ju analfabetet qe doni t´ja kaloni “liderit global” ne shpikjen e fjaleve te reja, nuk quhet performance. Trupi Diplomatik as nuk kercen balet e as kendon.E marr me mend shume mire se sa te paafte jane, jo vetem ne Greqi por gjithandej. Qylaxhinj, halldupe, hajdute si cdo nepunes i shtetit. I dime dhe nuk na cudisin me. Cfare te cudit eshte fakti qe rrumpallat e Rames, mjaftohen me dy rrjeshta sqarim. Sikur Zimbabveja te kishte shkarkuar te tere stafin diplomatik te saj ne Xhibuti, Euronews do e transmetonte cdo gjysem ore. Na e kane hequr vizen fare dhe mire kane bere. Shtet i deshtuar. renditemi pas botes se trete.

  Reply to this comment
 7. Adih July 8, 16:39

  Ore kjo Hajdarhagaj ,qe mund te jete amb e ardheshme ne Athine ,cfare eshte ,ose cfare bie me ish ministrin e mbrojtjes te ndjerin Luan Hajdaragaj te PS ? Dhe a i ploteson kushtet ,shkollen e duhur ,moshen e tj e tj apo eshte vetem partiake ,tamam si gjygjtaret e prokuroret “tregtare ” te plepave ???

  Reply to this comment
 8. spata July 8, 17:05

  Ooooooooooooo cvua kane bere mire plehrave .Hajdut te pacipe vetem atje i gjeje .

  Reply to this comment
 9. PO , PO July 8, 17:30

  Nuk ndyshon asgje , ne se nuk vihen ne detyra njerez profesioniste kompetent , te arsimuar , me pervoje e dinjitet . Ne se heq nje bajge dhe ve nje tjeter si puna e saj , ke bere gjene me te keqe , sikurse po beni ne keto 30 vjet .
  Na zune frymen injorantet k./ ministra , ministra , presidente e parlamentare ! Cilet ishin specialistet “eksperte” qe vuri Sali Karaxhici per marreveshjen e detit me Greqine … ?! Po arta qe vuri idjoti psikopat , qe erdhi pas Saliut , cilet ishin … , a kishte ndonje specialist me pervoje e autoritet , te pergjegjshem e te provuar per detyra kaq me pergjegjesi ?! AS EDHE NJE ! NUK NA KA FAJ ASKUSH , PERVEC BANDITEVE ANTISHQIPTARE QE JANE ,MBERTHYER PAS PUSHTETIT , PAS KRIMIT E VJEDHJEVE !

  Reply to this comment
  • Jamarber July 8, 18:55

   Bashkohem me parafolesin.
   Ky gjoja minister para nje viti shpalli operacionin fshesa qe te hiqte te gjithe te korruptuarit moral nga diplomacia.
   Cfare beri?
   Hoqi disa e i zevendesoi me listen e vet.
   Mire vajzes pa shkolle te Kadarese nuk ka cfare i ben se e ka ambasadore në SHBA “lideri suprem” meqe i kishte borxh Kadarese, po kunaten e Fatmir Mediut perse e mbani prej 15 vitesh në SHBA megjithese ka mbushe moshen per pension?

   Reply to this comment
 10. Jo realisti July 8, 19:31

  Nuk jam maskilist. Por nje vend di Greqia ku jetojne afer 1.000.000 shqiptar dhe con nje femer me nje staf ordiner?
  Cfar pune pret……
  E zevendeson perseri me nje femer tjeter.
  Dhe levizjet iben nje diplomat kariere 27 vjec….
  Stan me lepuj, cfar mund te presesh!

  Reply to this comment
 11. Arben July 8, 21:09

  Apo nuk paska edhe një fytyrë prej prostitute plakë

  Reply to this comment
 12. Opinionisti July 9, 13:06

  Bravooooooooo !

  Reply to this comment
 13. mali July 9, 13:51

  Po shoferi(prifti) staf (popull) eshte o komisar?

  Reply to this comment
 14. Mirela July 9, 14:58

  Po ciar duhet per te ber punen si duhet: :, nuk besoj qe kjo faktur do ndreqet eshte e pa pranueshme..se shqiptaret jo shume here e kan tregu kte pa aftesi..nuk e kam fjalen per te gjith po per ato qe kane tregu vlerat nazionaliste ashtu sic e kerkon vendi..e sidomos ne ambasad. Do te thot qe ato paskan qen llumi..ose mia kemi te bejm me nje aspekt tjeter me ate per te destabilizuar gjendjen e per te kriju mendimin e keq per shqiptaret..se kjo ka pas qen e do te jet i vetmi strument per te kriju opinionin e keq per shqiptaret ne nivellin kombetare e nderkombetare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim