“Furtunë” në komisariatin e Rinasit, shkarkohen 15 punonjës

January 14, 2018 20:43

“Furtunë” në komisariatin e Rinasit, shkarkohen 15 punonjës

Nëntë kontrollorë dhe 6 ndihmës specialistë janë shkarkuar në komisariatin e Policisë së aeroportit ndërkombetar të Rinasit.

Largimet janë motivuar zyrtarisht për shkak të performancës së dobët në punë.

Të gjitha shkarkimet janë bërë me urdhër të Aida Hajnajt, e cila është Drejtoreshë e Përgjithshme për Kufirin dhe Migracionin.

Ndërsa burime për Report Tv pohuan se pritet të tjera largime nga komisariati i policisë së Rinasit.

Largimet nga detyra të punonjësve vijnë pak ditë pas lirimit të Drejtorit të Policisë së Shtetit Haki Çako. Në vendin e tij është komanduar Rebani Jaupi, cili pritet që të bëjë disa lëvizje.

January 14, 2018 20:43
Komento

2 Komente

  1. Nyc January 15, 04:08

    Nese Lindita Kateshi nuk eshte nje nga te shkarkuarit duhet te jete e para qe duhet shkarkuar ne mundesine me te pare

    Reply to this comment
  2. XXXL January 15, 04:35

    Po ndonje nga keta nuk eshte arrestuar?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*