FOTO: Futboll nusesh në Kazan të Rusisë

June 30, 2018 21:22

FOTO: Futboll nusesh në Kazan të Rusisë

Teksa të gjithë sytë e tifozëve të futbollit ishin drejtuar nga ndeshja Francë-Argjentinë që u luajt në “Kazan Arena”, një tjetër ndeshje interesante po zhvillohej në qytet.

Disa femra të veshura me atlete dhe fustane nusërie kanë luajtur futboll duke argëtuar qindra spektatorë.

Vajzat fituese morën një imitim të Kupës së Botës.

“Unë nuk kisha luajtur asnjëherë futboll, por sot treguam se ky sport nuk i përket vetëm meshkujve”, është shprehur Sharipova, një nga anëtaret e skuadrës fituese.

s.a/dita

June 30, 2018 21:22
Komento

1 Koment

  1. Ce nuse osht ajo ,qi sdin me xhinglu topet July 1, 13:40

    duhet me dit patjeter nusja me xhonglu topat
    sepse tregon kualitet

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*