Gafa e Hajdarit: 3 ushtarakë humbën jetën… mund t’ju them dhe emrat

May 8, 2019 11:53

Gafa e Hajdarit: 3 ushtarakë humbën jetën… mund t’ju them dhe emrat

Deputetja Rudina Hajdari, kërkoi sot një minutë heshtje për ngjarjen e ndodhur më 6 maj në kampin Adazi të Letonisë.

Por duket se deputetja Hajdari nuk ka qenë e mirëinformuar për ngjarjen e rëndë, ndërsa u shpreh se më datën 6 maj humbën jetën tre ushtarakë shqiptarë. Fjalimi u ndërpre nga deputetë të maxhorancës, të cilët u munduan të korrigjojnë deputeten Hajdari, e cila insistoi në fjalimin e saj, duke kërkuar të thotë edhe emrat e ushtarakëve, por në fund u ‘bind të pranojë’ se dy prej tyre ishin të plagosur.

E painformuar apo një lapsus gjatë fjalimit duket të ketë qenë edhe emri i ushtarakes së ndjerë, që humbi jetën në kampin Adazi në Rigë të Letonisë.

o.j/dita

May 8, 2019 11:53
Komento

13 Komente

 1. vlora.vlora May 8, 11:54

  sa idiote vajze ,akoma pa u gdhire kete tyryfycke e ke tape

  Reply to this comment
  • Hosteni May 8, 12:24

   Ate qe korr do mbjellesh !!!

   Reply to this comment
  • Shefqet Cela May 8, 12:28

   JE GABIM ZOTËRI PËR FJALORIN JO NJERËZOR E PËRMBAJTJEN!
   Ky qe lapsus normal për emocionet e ngjarjes tragjike
   ,Propozimi ishte njerëzor për këtë humbje jete në lulëzimit të saj.
   Unë e falënderoj, jo vetëm për këtë,, por sidomos për mënyrën e kulturuar të bërit opozitë; ndryshe nga larot eqoftëlargut e aleatët e vet.

   Reply to this comment
 2. fteri May 8, 13:04

  qëllimi i Rudina Hajdarit në Parlament është fisnik ,kaluar fisnikut ,edhe ata të dy ushtarak që u plagosën mund tëishin të vrarë.Këtë nderim e heshtje duhej në radhë të parë ta kërkonte ministrja e mbrojetjes republikës shqipërisë..

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 May 8, 15:59

   po mo fteri po!
   beterr je nga trutë o i shkretë!!
   mund të ishin plagosur dhe qindra të tjerë,por nuk u plagosën si nuk u vranë dhe dy të plagosurit!!
   si e thotë çeti,gjithkush mund të bëj gabim!lapsus,informim i marrë fiksuar gabim e shumë mundësi të tjera,nuk është ndonjë katastrofë!!
   ne jemi mësuar ti gjykojmë politikanët si “bij të perëndisë”,”si të pagabueshëm” dhe jo si njerëz si ne,që bëjnë një punë ndryshe nga ne!!po ti llogarisim të tillë do tu pranojmë gabimet,lapsuset,ndonjëherë dhe budallallëqet!!
   ajo që nuk duhet tu pranojmë,kundërshtarë a tanët qofshin është faji!pra gabimet e qëllimshme për të përfituar si politikisht ashtu dhe financiarisht!!
   këtë aspekt duhet ta shohim mirë,të ndryshojmë qëndrimin tonë!!
   heshtje mund të mbahet për çdo gjë,dhe për mundin,ose rrezikun që ata marrin mbi shpinë në çdo mision që shkojnë!qoftë dhe stërvitje!!

   Reply to this comment
   • fteri May 8, 20:55

    AA….,AAAA.-AAAANTISHURRA-Shurraqi -25642654 e nxore kokën do varur në palmën te Shurra e SHQUPIT !

    Nuk të është vrarë motra ty sharlatan ,prandaj nuk kupton ,kur njeriu shko si qeni në vreshtë,apo plagosur.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 May 9, 07:55

     ta thash që je beterr?!
     sigurisht nuk ndryshon ti!!
     je koqe gomari!

     Reply to this comment
    • anticensurë25642654 May 9, 09:43

     o beterr o koqe gomari!!
     ç’hyn shqupi or koqe gomari??
     sa motra të janë vrarë ty mor copë idioti që ti e kupton dhe unë jo??
     mor debil i tredhur në tru,që për fat të keq ke qënë dhe oficer,kur i futesh një profesioni të caktuar duhet të bësh tërë llogaritë!!përfitimet dhe humbjet që ke nëse fillon atë rrugë!!por ti nuk ke kapacitetin sot e jo më në atë kohë kur fillove karrierën e ushtarakut!!
     o kokrra e idiotit,ti dhe të tjerë si ti,e filluat atë profesion sepse nuk kishit mundësi tjetër dhe se deshët vetëm të përfitonit!!ju nuk llogaritët asnjëherë se përveç rrogës profesioni i ushtarakut ka dhe shumë të “këqija”,sakrifica!!me një pjesë të tyre u mësuat!por kur erdhi koha për të bërë diçka,për të sakrifikuar diçka!?shumica juaj ja mbathi!shumica juaj u fsheh!!ishin të paktë ata që,siduket i kishin llogaritur që ditën e parë,që shkuan dhe luftuan në kosovë!pra që shkuan dhe vunë jetën në rrezik!!po të ishe ti një nga ata!?
     nuk do të kishe shkruar në këtë mënyrë!!por do të kishe shkruar ndryshe!sepe “motra” e vrarë,jo timja por tëndja,i kishte marrë parasysh rreziqet që i sjell zgjedhja e profesionit!
     debil mua më dhëmb për çdo njeri që humb jetën jo në kohën e duhur,jo vetëm për motrën a vëllain tim,sepse unë dua njeriun dhe jo vetëm njeriun tim!!
     ti je një segment shumë i shkurtër dhe kufizimet e tua nuk lënë hapsirë të madhe për tu mbushur brënda tyre!!mëndja tënde është aq miope sa dhe ti vetë nuk ke mundësi ta kuptosh!!
     o gjë e trashë,mos shpërthe si një pordhë diarreje!!
     ndyn vetveten në plan të parë,por dhe ambientin rreth e qark!!

     Reply to this comment
 3. demo May 8, 13:31

  Kjo vajze e Azem Hajdarit nuk i ka rruget e mbyllura per tu informuar sakte per aksidentin ne Letoni.

  Reply to this comment
 4. Dulla May 8, 13:36

  Kjo zonje e beri si Sali Berisha kur vuri bomben tek supermarketi Vefa dhe shkoi nje ore para ne spitalin Ushtarak ku i kerkonte Ilir kajos se sa te vrare jane:Ai iu pergjigj se nuk kemi asnje te vrate e as te plagosur!Pasi trufulloi siç ai e kishte zakon pyeti shoqeruesit se sa eshte ora e ne ate moment e morri vesh se kishte shkuar nje ore perpara!Edhe zonja Haj dari siç duket do kete ndonje informacion qe jane tre te vrare dhe kete ndoshta e ka ditur perpara se te ndodhte ndaj dhe nuk eshte mjaftuar te informohet se sa te vrare ka dhe qe eshte vetem nje trimereshe e cila e meriton nderimin!Iu prefte shpirti ne paqe!

  Reply to this comment
 5. Aules May 8, 17:49

  O Dullo!
  Ja ke fut pordhës kot.
  Disa minuta pas shpërthimit te VEFA, Salehu ka qënë në Dajt, ka shku Alikapterri me e marr e me e pru vrik e m’Tiron.

  Reply to this comment
 6. ms May 8, 21:48

  jo dish…..po dysh …..o koke qip.

  Reply to this comment
 7. Shqipja May 9, 06:04

  Vazhdoni ju shqiptarët,pjesa idiote tona,të besoni se kjo është ëngjëlleshë e dërguar nga zoti..Pse cuditeni,budallackë debile,identike si i ati.Ishalla të mos jetë hajdute dhe ..si e ëma.Produkt i keq Tropojë Librazhd

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim