Gafa e Halimit me gjuhën juridike

September 22, 2014 17:46

Gafa e Halimit me gjuhën juridike

Edhe pse ka qenë Ministër i Drejtësisë gjatë mandatit të dytë qeverisës së Sali Berishës, Eduard Halimi ende nuk e ka mësuar se në Gjykatën Kushtetuese depozitohen kërkesa dhe jo padi.

Por çfarë deklaroi Eduard Halimi pasi doli nga protokolli i Gjykatës Kushtetuese?

“Dorëzuam sot në Gjykatën Kushtetuese tre padi ndaj Kryeministrit të vendit për tre ligjet e paketës së drejtësisë. Për Ligjin e Këshillit të Lartë të Drejtësisë, për ligjin për disa ndryshime në ligjin për funksionimin e Gjykatave Administrative dhe për ligjin për disa ndryshime në ligjin për Shkollën e Magjistraturës”, tha ai për mediat.

Me sa duket, mungesa në Kuvend gjatë kësaj kohe ka ndikuar në fjalorin profesional të Halimit. /E. K

September 22, 2014 17:46
Komento

9 Komente

 1. mergimtari fv September 22, 18:02

  Une para 30 vjetesh tek plepat me sakte ish kampi i pioniereve Q.Stafa bera 1 vit studime per sek.rinie kurse ky Halim idioti u be jurst pilafi per 3 muaj !!!!!! e habiteshme dhe tmerreshme ne dore te kujt mbeti drejtesia ne Shqiperi , shoferet e asaj kohe me arsim 8 vjeçar benin 1 vit teori e 1 vit praktike , Sali muti te humbte varri me kete maskarade qe ja bere peshqesh ketij populli te cfilitur me Halimra e co.

  Reply to this comment
 2. Emigranti September 22, 18:04

  Jo , mor jo, nuk eshte mungesa ne kuvend per nje kohe te gjate qe bene gafa Euardi , Ai rrip kaishi ka qene qe kur mbaroi universitetin dhe u emrua gjyqtar ne Gjykaten e Tiranes.Pyesni po deshet avokatet qe kane bere gjyqe me te.

  Reply to this comment
 3. bato September 22, 18:07

  Nuk eshte shkak mungesa ne parlament, por Halimi dhe halimet e Sali Berishes, jane si ai i Fan Nolit: ” Ti Halim qe s’di kendim / je minister per arsim”. A nuk ishte dhe eshte Lulka nje lloj halimi? A nuk ishte Flamur Noka nje lloj halimi? A nuk ishte Myqua i arsimit nje halim?

  Reply to this comment
 4. musolini September 22, 18:22

  o thuthuq i degjeneruar

  Reply to this comment
 5. info analitike September 22, 18:24

  Nuk me duket se specialistet rilindas po shkelqejne ne fushen juridike. Tek e fundit Halimi nuk eshte ne pushtet dhe pak na intereson, po keta qe jane ne pushtet cfare po qullosin?
  Perse rilindesit po heshtin edhe tani qe vjedhja e BSH-se eshte vendosur t’i faturohet qytetareve? Ku eshte Bracja?

  Reply to this comment
 6. Pëllumb zaimi September 22, 20:22

  Ah mor ” Info….”? Këta që janë në pushtet po qullosin “reformën në drejtësi” por akoma nuk kanë “miellin e qullit”? Tung!

  Reply to this comment
 7. emi September 23, 05:56

  Lum ne populli i durresit ae e kemi dhe deputet zone,na kenaqi fare,sidomos kur ishte minister drejtesie qe shiti sa mundi licenca noterie,ky po qe nga ata qe luftonin korrupsionin me tolerance 150.000 eurshe per licenca notrie e permbaruesi privat.pl te vije prap te kandidoje se te semes vete do marri.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim