Gafa e kryeministrit spanjoll: “Jemi ndjenja dhe kemi njerëz”

February 24, 2016 15:47

Gafa e kryeministrit spanjoll: “Jemi ndjenja dhe kemi njerëz”

Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy është bërë objekt talljesh në rrjetet sociale pasi bëri një gabim gjuhësor ndërsa i referohej shpalljes si “person non grata” në vendlindjen e tij Pontevedra.

Politikani spanjoll ka pohuar në një intervistë për kanalin televiziv Antena 3 se ky vendim e ka prekur shumë, pasi “jemi ndjenja dhe kemi njerëz”.

Në të njëjtën intervistë, Rajoy është shprehur se “as Hitleri e as Stalini nuk janë shpallur persona “non grata” në qytetin Pontevedra.

 

February 24, 2016 15:47
Komento

1 Koment

  1. humor Unioni February 24, 18:22

    Keshtu eshte kur mesohesh keq me 2-3 shprehje te politikes ditore shabllone ne BE si p.sh. – Jemi te shqetesuar per…Jemi te angazhuar per…Shprehim shqetesimin per…Spanjolli shkrete nuk thote dot – Jemi njerez – sepse kane kohe qe jane robote te nje politike pa njerez.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim