Gafa e ministres së re të Financave: Urdhëron punonjësit e Ministrisë së Drejtësisë dhe jo të Financës

May 30, 2017 17:36

Gafa e ministres së re të Financave: Urdhëron punonjësit e Ministrisë së Drejtësisë dhe jo të Financës

Funksionarët e Ministrise së Drejtesisë nuk do të mund të kryejnë lejën e zakonshme gjatë muajit qershor. Ky është urdhëri që lëshon ministrja e re e Financave Helga Vukaj e cila ngatërron institucionin të cilin drejton me një tjetër institucion.

Dokumenti i firmosur nga Vukaj urdhëron punonjësit e institucionit të Ministrisë së Dejtësisë dhe jo ata të Financës. Sipas këtij urdhëri punonjesit në varësi të ministrisë nuk do te munden të marrin lejë në qershor dhe keto te shtyhen ne korrik apo gusht.

 

May 30, 2017 17:36
Komento

5 Komente

 1. lulja May 30, 19:45

  Hajde ministre, hajde ! Tallu o Edi Rama ca dite me keta ministra ; i vure per ti treguar popullit se ja çfare monstra ka partia demokratike. Po sikur te ishin keta per kater vjet ku do perfundonte vendi?

  Reply to this comment
 2. Rrumpalla May 30, 21:41

  Behet fjale per qeveri me tekniciene gjoja, thjesht per survejimin e veprimeve te pushtetit. Jam gati te ve bast, qe kete kaste qe ka deleguar Basha, do ta vendoste ne te njejtat poste edhe po te fitonte zgjedhjet. Kesaj i thone ku therret qameti.

  Reply to this comment
 3. shoku May 31, 11:48

  Ore une po shoh te shkruar Ministri Drejtesi po Finance.
  Nuk shoh ngaterrim.

  Reply to this comment
  • Liri May 31, 20:46

   Lexoje pra “lenden” e shkreses, thote : Urdher per pezullimin e lejeve te punonjesve te ministrise se drejtesise…….” hapi syçkat apo e ke pare me ate pa xham.

   Reply to this comment
 4. perkthyesi May 31, 16:10

  Ku i gjejne keto fycka more? Pse, vdiq Shqiperia, nga intelektualet e mirefillte, qe i shumezoni me ZERO, apo ata nuk vlejne se nuk u vijne pas? Turpi u mbulofte koke e kembe! Delenxhinj, qe nuk paskeni patur fre, dhe atdhe!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim