Gani Malushi në Varrezat e Dëshmorëve, sot zhvillohet ceremonia

Redaksia Online September 6, 2013 08:00

Gani Malushi në Varrezat e Dëshmorëve, sot zhvillohet ceremonia

Ish-komisari i policisë, Gani Malushi, do të prehet në Varrezat e Dëshmorëve. Dhjetë vjet pas rënies në krye të detyrës dhe shpalljes “Dëshmor i Atdheut”, Malushi do të përkujtohet përmes një ceremonie, e cila do të zhvillohet sot në orën 11.00 nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit.

“Në kuadër të 10-vjetorit të rënies, nesër, me datë 06.09.2013, në orën 11.00, në Varrezat e Dëshmoreve, organizohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit ceremonia e varrimit e “Dëshmorit të Atdheut” Gani Malushi”- thuhet në njoftimin e kësaj drejtorie.

Komisioni Qendror i Statusit ” Dëshmor i Atdheut” me Vendimin Nr. 40 datë 16.11.2004 e ka shpallur ish-punonjësin e policisë Gani Malushi ”Dëshmor i Atdheut”. Ai u qëllua për vdekje më 6 gusht të vitit 2003, në lagjen Nr.8  në Durrës.

 

Redaksia Online September 6, 2013 08:00
Komento

2 Komente

 1. Shkodrani September 5, 12:55

  Si puna e ktij te paharrueshmit Gani Malushit duhet tani ne SHQIPNIN ton kta 2 vjet e para me shkatrru bandat e PD-isteve se e kan fut krimin dhe korrupsionin ne cdo arterie te trupit te shqiptareve dhe shpresoj te dal e verteta e vrasjes se tij .
  I pa hurrushem kjoft emni dhe vepre e tij .
  Me rrespekt te madh per familjen e tij dhe gjithmon kjofshin krenar per te

  Reply to this comment
 2. Gramoz September 5, 17:35

  i pa haruar per jete shoku im i dashur .i pa haruar dote mbetet kujtimi juaj…tani qe ju i duheshit me shume se kure ju jeni larg e shpirti juaj prehet ne paqe..familjes shokeve miqeve do tu mungosh ,po vepra jote do mbetet per jete ,,,,prehu ne paqe i dashuri yne

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*