Gara në FSHF, Fino: Sqarim për keqdashësit e futbollit

January 21, 2018 17:35

Gara në FSHF, Fino: Sqarim për keqdashësit e futbollit

Deputeti Bashkim Fino, njëkohësisht kandidat për President i FSHF, ka reaguar në Facebook në lidhje me “abuzimet në vite me shoqatat fantazmë, dhe mashtrimet e komunitetit të futbollit”.

Fino shkruan se “Pastërtia dhe drejtësia në futboll është pika më kryesore e platformës sime”.

“Sqarim për keqdashësit e futbollit

Pastërtia dhe drejtësia në futboll është pika më kryesore e platformës sime. Më vjen keq që për kaq vite është abuzuar me ilegalitet dhe shoqata fantazmë. Më vjen keq që për kaq vite është mashtruar një komunitet i tërë futbolli. Më vjen keq që disa persona kanë pretenduar në mënyrë joligjore që janë përfaqësues të disa organizimeve që merren me fëmijët. Me të ardhmen e vendit tonë. Më vjen keq që disa figura të njohura të sportit janë keqpërdorur ligjërisht. Të gjithë këto figura të njohura të sportit kanë thënë njëzëri: – “Nuk dimë gjë për pjesën e regjistrimit dhe pjesën ligjore. Ato i ka marrë përsipër Federata”. Drejtësia vonon, por nuk harron. Deri në fund, për një futboll të pastër dhe të ligjshëm.”, shkruan Fino.

January 21, 2018 17:35
Komento

3 Komente

 1. tomorraku January 21, 18:40

  Bashkim Fino! Edhe mua me vjen keq qe ti per 27 vjet “na dhurove” nje perbindesh ! Na e dhurove , sepse edhe atehere kur urrejtja e popullit kishte arritur kulmin , ti qe njeriu qe e mbrojtje kete perbindesh , i cili , pasi e mori vehten vendosi drejtesine ne komande dhe gjithcka e beri te tijen ; bile aq u lidh pas pushtetit e pasurise sa hodhi ne ere nje fshat te tere duke lene me dhjetra te vrare e te plagosur , ndersa “karriges “se tij nuk lejonte asnjeri qe ti afrohej , aqsa arriti te vrase edhe kater te pafajshem e te plagose te tjere per ti mbajtur larg karriges se tij . Ti sot , mer guximin dhe kerkon te behesh “president” dhe te vendosesh drejtesi , kur per 27 vjet ke deshmuar se nuk je i afte ta besh kete sepse je pajtuar me nje drejtesi te shitur e te blere qe eshte ushqyer nga nje parti qe ka synuar pasurimin e vet dhe varferimin e skajme te popullit , sic eshte Partia e ashtuquajtur demokratike!

  Reply to this comment
 2. tomorraku January 21, 18:56

  Bashkim Fino! Edhe mua me vjen keq qe ti per 27 vjet “na dhurove” nje perbindesh ! Na e dhurove , sepse edhe atehere kur urrejtja e popullit kishte arritur kulmin , ti qe njeriu qe e mbrojtje kete perbindesh , i cili , pasi e mori vehten vendosi drejtesine nen komanden e tij dhe gjithcka e beri te tijen ; bile aq u lidh pas pushtetit e pasurise sa hodhi ne ere nje fshat te tere duke lene me dhjetra te vrare e te plagosur , ndersa “karriges “se tij nuk lejonte asnjeri qe ti afrohej , aqsa arriti te vrase edhe kater te pafajshem e te plagose te tjere per ti mbajtur larg karriges se tij . Ti sot , mer guximin dhe kerkon te behesh “president” dhe te vendosesh drejtesi , kur per 27 vjet ke deshmuar se nuk je i afte ta besh kete sepse je pajtuar me nje drejtesi te shitur e te blere qe eshte ushqyer nga nje parti qe ka synuar pasurimin e vet dhe varferimin e skajme te popullit , sic eshte Partia e ashtuquajtur demokratike!

  Reply to this comment
 3. Lili January 21, 21:15

  Bashkim Fino,vone te paska ardhur keq,shume vone!
  Ku ishe si deputet me kontroluar veprimet e federates se futbollit ma para?e pe sa thjesht ishte vetem nje kerkese a jane a jo te registruar siç e beri ajo ojq,po ju paguheni kot si deputete e nuk kontroloni asgje edhe nuk ngrini kur asnje komision e asnje prpozim ligji nuk keni ba per footbollin deri tash..edhe pse ka pasur nje mije here arsye per se Duka nje mije arsye per investigim ju ka dhane!
  Shume vone ju ka rra ndermend per me ju ardhe keq,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin